| StellaFitz a întrebat:

Vi s. o intamplat vreodata sa se ia un profesor de voi ca nu v.ati facut vreo tema sau ca ati comentat despre el? daca da dupa aceea v. a urat? adica v. a purtat pica mult timp? sau i. a trecut repede? De obicei profesorii tin pica mult timp sau uita?

3 răspunsuri:
| Alexutzapoopuic a răspuns:

Profa mea de istorie odata nu am stiut sa raspund apoi am facut un desen cu ea foarte tanara ( ea are 45de ani) si ea a spus ca chiar seamana si eu am in ceput sa rad.ups! apoi mereu mi-a pus noted mai mici decat ceilalti chiar daca faceam bine, dar eu cred ca depinde de profesor : daca e unul mai comic poate ca ii trece repede dar daca e ca si profa mea (supersevera) atunci s-ar putea sa nu fi facut ceva foarte inteligent!

| Stefy_Amador_1998 a răspuns:

Eram in a 5-a. Mi s-a intamplat odata sa nu stiu sa raspund la ce m-a intrebat profesoara, dupa care m-a intrebat de ce nu prea invat? Eu i-am zis sincer ca nu e franceza limba mea preferata, efectiv nu imi place, ca si engleza sau italiana. De atunci si pana acum ( sunt a 7-a ) profesoara aia mi-a purtat pica si inca o face... Pe semestrul 1 la cls. 7, ma uitasem la ceas in ora si mi-a luat telefonul. Fratele meu?! Nu l-a inchis, nu l-a pus pe silentios, nu l-a predat la diriginta, nici la director, ci la tinut la ea in geanta timp de 3 zile. De ceva vreme am aflat ca la liceul la care vreau sa merg, preda si acolo tot ea lb. franceza. Era sa lesin cand am auzit, si nu alta!

Acum depinde de firea fiecaruia dintre profesori. Scuze daca te-am plictisit cu povestea, dar era referitor la intrebarea ta happy. Te pup :*

| StellaFitz explică (pentru Stefy_Amador_1998):

Da stiu cum este.ieri eram la ora de romana si fac romana cu profa cu care fac si meditatii la romana eu impreuna cu un coleg. coleg de banca.si la meditatii ne predase o lectie noua si gresise si apopi la clasa a predat la fel si a gresit tot acolo si eu cu colegul meu am inceput sa radem (tare) din prostie apoi.s.a ofticat si a inceput sa comenteze si ne.a scos la tabla.ne.a dat ceva ca sa nu stim apoi a zis : Acum sa rad si eu de voi?
Faza e ca nu ma asteptam din partea ei pentru ca era chiar de treaba adica radeam o gramada cu ea si vorbeam ca si o colega. Oricum m.a afectat intr.un fel faza asta.