| anonim_4396 a întrebat:

Buna,vin in clasa a 9 Stinte ale naturi si as vrea sa stiu ce materi fac si cate ore de fiecare.

Răspuns Câştigător
| BoBoKeL a răspuns:

Buna, depinde si de liceuhappy in mod normal se fac 3 ore de biologie, 3 ore de fizica si 2 ore de chimie (ma refer strict la profil) dar unele licee pot avea intensiv chimie si atunci vei avea 3 sau 4 ore de chimiehappy si cred ca mai putine de fizica:*. In rest faci 4 ore de mate, 4 de romana, 2 de engleza, 2 de franceza, 3 de informatica(de fapt 2 de T.I.C si una de informatica), 1 de educatie fizica, o data la doua saptamani faci muzica, respectiv desen, 1 ora de istorie, 1 ora de religie si una de dirigentiebig grin Fundita?love struck

4 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Mai multe de bio, vreo 4, si vreo 4-6 chimie cred.

| SecretName03 a răspuns:

Buna!
Stiinte sociale?
Faci foarte multa romana si limbi straine, istorie, geografie, logica, psihologie, filologie, filozofie si foarte multe astfel de materii in domeniu.[Pentru ca o sa ajungi si la numarul de 10 optionale ]
Depinde de liceu numarul de ore
Bacul il dai la : romana sigur, istorie sau geografie [unii spun ca la alegere, altii spun ca amandoua. la liceul la care eu sunt dai la amandoua materiile ], iar daca liceul prevede doar una din acestea, atunci dai bacalaureatul si la alegere dintre logica, psihologie, filozofie, etc.
Multa bafta!:*

| Licu98 a răspuns (pentru SecretName03):

DA dar eu sunt la Stinte ale naturi si acolo vreau sa stiu

| Licu98 a răspuns:

Da dar la Stinte ale naturi vreau sa stiu