| Andra4862 a întrebat:

Buna! Vine sezonul olimpiadelor și anul acesta imi doresc foarte foarte mult să ma calific la etapa județeană și poate naționala de limba si literatura română (nu cred ca o să reușesc la națională dar orice e posibil). Sunt clasa a șasea. Va rog sa imi dați sfaturi sau să imi spuneti cum pot învață mai eficient? Sau ce sa fac/cum sa invat ca sa ma calific?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau as vorbi cu profesoara sau profesorul de romana, ei te vor indruma cel mai bine ce variante sa rezolvi etc. si abia apoi iti faci un plan de lucru, sa lucrezi macar saptamanal.Succes!

1 răspuns:
| Capybaraîndepresie321 a răspuns:

Poți să faci exerciți în plus și să înveți materie de a șaptea credemă asta te va ajuta și încearcă să scrii cât mai multe compuneri