| anonim_4396 a întrebat:

voi credeti in Dumnezeu, vi s-a intimplat ca sa va rugati Domnului sa va ajute cu ceva anume, si el v-a ajutat, sau ceva un "miracol", v-ati rugat Dumnezeului si vi s-a intimplat! La mine da, eu deja de multe ori vad ca mi se intimpla asta, si ii sunt recunoscatoare, iL iubesc! Povestiti-mi ce vi s-a intimplat ceva legat de rugaciuni, Dumnezeu, ofer funda celui ce imi scrie ceva interesant!

5 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Eu nu am nevoie asa mare de funda cine vrea sa imi de dea sa o dea fara sa o cer. oricum am si eu ceva experiete cu d-zeu si ca m-a ajutat mult de mai multe ori nu mai si nu pot sa zic ca nu e ca e si ne vegheaz. acum nu stiu ce miracol nu s-a intamplat dar sa imi raspunda la rugaciuni da s-a intamplat de multe ori desi nu ma rog in fiecare seara. una ar fi mi-a dat un sot care ma iubeste si un scump de copil care il iubim mult amandoi mai mare minune nu puteam sa cer

| robijam a răspuns:

Nu cred in Dumnezeu. Nu m-am rugat de foarte mult timp nu mi s-a intamplat nici o minune. Eu nu cred ca e plauzibil sa existe o zeitate de orice fel.

| IngerCazator a răspuns:

Da eu cred in Dumnezeu!
De exemplu 4 ani in urma cand eram eu mai mica si cand mama mea era insarcinata eu imi doream foarte mult sa fie fetita, adica sa am o surioara.
Si toti doctorii la care a fos ziciau ca o sa fie baiat si chiar si mama zicea ca simte ca o sa fie baiat, eu in fiecare zi ma rugam la Icoana Maicii Domnului unde il tine pe Hristos in brate si nu imi pierdeam speranta...
Si acum am o surioara de 4 anisori pe care o ador... happy

| Alle13c a răspuns:

Da, cred in el. Cel mai mare miracol a fost cand s-au impacat parintii mei. S-au certat foarte rau si mama nu a mai stat 3 zile la noi acasa. Deja se vorbea de divort si era foarte tensionata treaba. Eu si fratele meu nu stiam ce sa mai facem sa ii impacam, tata nu mai vroia deloc sa se impace cu mama. Plangeam intruna, eram suparata si ma rugam la Dumnezeu si eu si fratele meu. Si... s-au impacat cand nu mai credeam deloc in chestia asta. A fost cel mai frumos lucru din viata mea love struck Experienta m-a facut sa imi respect mai mult parintii si sa vad cu adevarat ce inseamna sa iti "pierzi" mama.

| Tibberiw a răspuns:

E bine sa crezi in Dumnezeu, dar mai trebuie sa te bazezi si pe tine insati/insuti, nu numai pe El.Nu stiu daca lucrurile care mi s-au intamplat au fost sau nu influentate de Dumnezeu.