| JustMe_9688 a întrebat:

Voi fetele, v-ati epilat ce benzi de cerara? Si daca da, v-a durut? (As vrea sa incerc si nu stiu efectele):*

6 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Hey, fata care ti-a dat primul raspuns, e total gresit.
Eu da, m`am epilat cu benzi de ceara,si ma epilez in continuare, deoarece este cea mai buna metoda`!winking
Prima oara,da,te doare, dar depinde si in ce parti ale corpului. Pe picioare, de la genunchi in jos, nu doare, doar foarte putin, doare acolo aproape de fund, si cel mai tare doare in zona inghinala, nu am incercat, dar am vazut la mama, la salonul ei cum le facea altor femei. E dureros, iti iese sangele`!winking
Dar epilarea cu ceara in zona inghinala este pentru femeile mai active sexual laughing, sau doar pentru igiena corporala.
Femeile se epileaza inghinal cu ceara pentru a nu le creste par o perioada destul de lunga, in ciuda faptului ca cu big`ul sau cu crema creste repede parul, si va trebui sa repeti iarasi si iarasi aceeasi metoda, purtand grija ca ti-a crescut iar parul intr-o perioada scurta de timp :d

Dar deja de la a3a, a4a oara cu ceara, nu te mai doare deloc [ dar inghinal te doare de fiecare data, dar tot mai putin ].
Dupa fiecare epilare cu ceara, nu e vorba ca te iriti tare si pe o perioada lunga de timp, dar te inrosesti de parca te`ai dat cu urzica pe picioarelaughing, dar dupa un dus trece si nu se mai vede.
Chiar daca nu faci dus dupa epilare, tot trece in 3`4 ore.
Parul creste in 10 zile. Dupa 10 zile apar micutele fire de par. Dar sunt foarte mici. Si doar dupa vreo 14 zile te poti epila din nou, pentru ca ceara nu se lipeste de firele de par foarte mici,ci doar de cele care au crescut un pic.

Daca te epilezi acasa cu ceara, cel mai indicat ar fi sa o faci seara, pentru ca imediat dupa dormi, si,, iritatia'' aia dimineata nu se mai vede.

Succes`!

| Danoninooo a răspuns:

Până te obişnuieşti cu ele, o să te cam usture.

| MusicMakesmeSmile a răspuns:

Eu n uam facut'o...desi vreau sa o fac.dar stiu ca doare.dar ma itare doare daca te epilezi cu aparatu. cu benzile de ceara te doare pe moment iar dupa n umai ai nici o problema happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,@JustMe!
Da.Doare foarte tare si irita pielea.
Mai bine incearca cu un BIC sau cu crema.Iti pui crema pe picioare, lasi 5 min. iar apoi o indepartezi, stergand-o cu o carpa.Nu doare deloc.
:*:*

| ottovintila a răspuns:

Epilatoare cu ceara de unica folosinta sau traditionala sau epilatoare pentru epilarea definitiva acasa. Aparatura si consumabile gasesti la http://www.tpb.ro/

| CamiRose4 a răspuns:

Eu prima data cand m-am epilat m-am epilat cu ceara... da a fost dureros doar pentru ca aveam firele de par foarte mari si era si prima data, dar pe parcurs o sa te inveti cu durerea incat nu te va durea mai deloc. eu acum ma epilez mai mult cu epilatorul; mai bine asa decat sa dau bani intr-una pe cearawinking sper ca ti-am fost de ajutor happy