| xudgh a întrebat:

Bună,voiam sa va zic ca profesoarele mele de biologie și de engleză nu ma suporta...de fapt asta cred.Profa' de biologie doar mie mi-a oferit nota mica pe lucrare ținând cont ca cel care a copiat de la mine a luat nota mult mai mare ca mine, sunt foarte sigur ca lucrarea mea nu e atât de slabă.
Bun, profesoara de engleză, consider ca nu ma suportă, deoarece uneori sunt singurul care ridica mana, dar pune pe alții sa răspundă, în plus eu as fi preferat sa-mi spună pe numele cu care eu sunt obișnuit, dar ea ma striga pe numele celalalt, uneori o întreb lucruri legate de lecție si-mi răspunde cu silă.
Ce sa fac?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba de suportat aici, ci de pus note pe drept, fiindca ai facut ceva ilegal fiind prins in flagrant.

La scoala profesorii te striga pe numele de familie nu dupa cum vrei tu, ca nu esti la gradinita.
Clarificarile si intrebatul despre lectie se face la sfarsit de ora, neperturband ora si colegii, ca profesorul sa nu se mai supere pe tine.

Invata regulile de bun simt si adapteaza-te ca nu mai esti la gradinita sa te lase doamna sa faci ce vrei tu si cum vrei tu.