| Roxana12_9228 a întrebat:

Vreau cat mai multe pareri! Imi place de un baiat de la mine din clasa la nebunieee dar nu stiu eu vb cu el glumim impreuna dar nimic. nu stiu ce sa fac ajutati-ma. el ma ia in brate, ma mai pupa cateodata dar asa ii face si altei fete din clasa.Eu ce sa inteleg?

spuneti-mi ce sa ii vorbesc cu el atunci cand ma ia in brate sa inteleaga k il plac?! plz

P. s el se mai apropie asa de mine k si cand ar vrea sa ma sarute dar eu ma retrag ...crying( astazi am vb decat de vreo 3 ori cu el thinking crying ce sa vb cu el? nu vreau rasp gen... vb cu el si spune-i ce simti oh go on sad

4 răspunsuri:
| CobraVlad a răspuns:

Sunt baiat si nu stiu daca o sa te intereseze prea tare raspunsul meu dar tuturor baietilor le place sa se stie mai superiori sa spun asa acum sa iti raspund : 1) faza cu cealalta fata este pentru ca vede ca tu nu dai nici un semn ca l-ai place.iar baietii nu stau prea mult dupa aceeasi fata daca vad ca nu au sanse 2)i-al si tu in brate si porneste o conversatie din care sa poti sari repede la la intrebarea finala ** ma placi? ** daca raspunde ca da ii spui si tu ce simti daca spune ca nu inseamna ca a vrut sa se joace cu sentimentele tale 3)nu te mai retrage sa vezi ce vrea sa faca iar daca vrea sa te sarute nu ezita si vorbeste mai des cu el pentru a tine relatia de prietenie stabila si a avea mai multe sanse de a sari usor de la prieten la iubit daca ti-a fost de folos raspunsul meu imi poti da funda

| cornel13 a răspuns:

Daca iti e rusine sau ceva de genu pune o prietena buna de a ta ca il placi.

| hellen123 a răspuns:

Roxy avem 2 posibilitati:
1. fie doar vrea sa se distreze, de aia nu isi da interesul prea tare;
2. fie ii place de tine, dar nu e de ajuns de curajos ca sa iti spuna...
just thinking...winking

| amy10 a răspuns:

Pai cand se mai da pe langa tine nu te mai retrage si cand da sa te sarute accepta dar ai grija sa nu te vada colegii din clasa care parasc ca s-ar putea sa te zica la diriginta dar daca te intelegi bien cu ei zile sa nu le zica si du-te si tu la date pe langa el incearca si tu sa il pupi cand sta de exemplu singur in banca in pauza punete cu el in banca si intreaba-l de ce sta singur sau cand sa in clasa asa pur si simplu ( sec) si nu face nimica du-te si ia-l in brate. sau jocuri deala k ii iei un lucru si ca sa il dai inapoi trebuie sa-ti dea o pupa sau sa stea cu tine la nu stiu ce ora sau sa te ia in brate... sper ca ti-am fost de ajutor:*