| Pozitivca a întrebat:

Buna,vreau foarte tare sa slabesc la burta si la talie, fac de aproape 3 saptamini exercitii si la burta paremisi se observa ceva schimbari,in schimb la talie si la kg nimic, apropo fac exercitii si cu cercul, va rog dati-mi ceva idei...

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Poate ce dai tu jos e foarte putin si din cauza asta nu iti arata cand te cantaresti stiu ca e foarte greu sa dai jos kilogramele in plussad mai ales cele de pe abdomem continua asa ca pana la urma tot trebuie sa dai jos macar un kg sau doua uite un truc pe care l-am aflat de la o prietena dimineata pe stomacul gol pune intr-un pahar apa si adaugi 2-3 linguri de otet de mere (il gasesti in supermarketuri) atentie lingurite mici si bei nu e prea delicios dar slabesti daca procedezi asa in fiecare dimineata slabesti iar dupa 15 -20 de miute poti sa mananci sau tot asa pe stomacul gol bea apa calda cat poti tu de calda aceste metode sunt incercate aia cu otetul si eu am incercat-o e naspa rau la gust dar il dai pe gat si gata eu asa am facut cealalta cu apa calda nu am incercat-o deci bea o gura si vezi daca poti sa mai bei dupa pentru ca unele persoane foarte putine s-ar putea sa nu poata sa bea acum daca te numeri prrintre ele gandeste-te bine daca vrei sa incerci nu fac rau deloc te ajuta sa slabesti si sunt bune pentru organism (la cea cu apa si otetul ma refer )dar gustul e cam rau si daca esti o persoana la care i se face greata usor... nu stiu ce sa zic straight face sper ca te-am ajutat happy si inca ceva nu poti slabi doar intr-o regiune a corpului straight face fa sport pentru intreg corpul cateva ore de alergari? ce zici? sari coarda urca scarile diverse activitati... bafta

6 răspunsuri:
| selysol a răspuns:

Salut, incearca sa mananci sanatos fara grasimi si mamanca foarte multe fructe si legume inceraca sa inlocuiesti painea alba cu cea neagra fii cat de cat la ce mananci nu trebuie sa fii foarte exigenta cu tine mai rasfata-te cu bunatati din cand in cand si fa exercitii pentru abdomen gasesti o sumedenie pe net vei slabi daca vrei sa ai un abdomen plat si o talie frumoasa trebuie sa faci sport, sa mananci sanatos si sa ai o mare vointa acum ca e vara poti sa slabesti fara probleme fa si niste abdomene seara si dimineata poti incepe cu 15 si maresti numarul pe zi ce trece bafta:*!

| Pozitivca explică (pentru selysol):

Fac 100 abdomene pe seara si 150 ori cu cercul de 2 saptamini si ceva, plus la asta ma starui sa nu maninc mult si sa nu maninc dupa 18"00, obserb ceva schimbari la burta si la talie doar ca de ce atit de greu apar schimbarile si de ce kg nu se schimba absolut defel?

| Pozitivca explică (pentru selysol):

Mersi mult sper sa ma ajute sfatul tau cu apa si otetul de miere, eu stiiam de apa calda dis de dimineata, dar am sa incerc, inca o metode foarte eficienta este hrisca, dar sincer nu o mai pot minca cu ceva timp in urma am mincat timp de 5 zile si de atunci mi se face rau cind vreau sa maninc, dar ea ajuta foarte tare...

| selysol a răspuns (pentru Pozitivca):

ma bucur ca ti-am fost de ajutor happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pozitivca):

Faci degeaba, abdomenele NU sunt pentru eliminarea grasimii de pe abdomen ci pentru tonifierea musculaturii ( partea superioara a abdomenului, pentru partea inferioara sunt alte exercitii )

Daca vrei sa slabesti :

- termina cu tampenia cu ora 18, eu mai mananc 2 mese dupa ora 18 si NU am grasime, conteaza ce mananci, ultima masa sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare
- opreste-te din abdomene si baga cardio : alergat, inot, bicicleta, etc., dar ca lumea
- alimentatie, 4-5 mese mici pe net in care sa-ti asiguri tot ce ai nevoie si sa scazi nr de calorii, e ok sa ai un deficit de 150-300 de kcal / zi
- apa calda dimineata si otet dimineata -> in niciun caz, poti face gastrita

Eu am slabit 11 kg in 5 luni facand ce ti-am zis mai sus.

Cel mai important : alimentatia, ce mananci concret acum si cate mese ai?

| Pozitivca explică (pentru Cosmin86):

Mersi pentru ajutor, am sa le incerc pe toate, plus la ceea ce fac o sa si alerg.

| selysol a răspuns (pentru Pozitivca):

Poate ce dai tu jos e foarte putin si din cauza asta nu iti arata cand te cantaresti stiu ca e foarte greu sa dai jos kilogramele in plussad mai ales cele de pe abdomem continua asa ca pana la urma tot trebuie sa dai jos macar un kg sau doua uite un truc pe care l-am aflat de la o prietena dimineata pe stomacul gol pune intr-un pahar apa si adaugi 2-3 linguri de otet de mere (il gasesti in supermarketuri) atentie lingurite mici si bei nu e prea delicios dar slabesti daca procedezi asa in fiecare dimineata slabesti iar dupa 15 -20 de miute poti sa mananci sau tot asa pe stomacul gol bea apa calda cat poti tu de calda aceste metode sunt incercate aia cu otetul si eu am incercat-o e naspa rau la gust dar il dai pe gat si gata eu asa am facut cealalta cu apa calda nu am incercat-o deci bea o gura si vezi daca poti sa mai bei dupa pentru ca unele persoane foarte putine s-ar putea sa nu poata sa bea acum daca te numeri prrintre ele gandeste-te bine daca vrei sa incerci nu fac rau deloc te ajuta sa slabesti si sunt bune pentru organism (la cea cu apa si otetul ma refer )dar gustul e cam rau si daca esti o persoana la care i se face greata usor... nu stiu ce sa zic straight face sper ca te-am ajutat happy si inca ceva nu poti slabi doar intr-o regiune a corpului straight face fa sport pentru intreg corpul cateva ore de alergari? ce zici? sari coarda urca scarile diverse activitati... bafta