| serbiendeny a întrebat:

Vreau și eu un sfat. M-am certat cu prietenul meu aseară, pentru ca eu nu am putut sa vorbesc la telefon cu el... ma pregăteam sa plec la balul bobocilor și el a început sa îmi zică ca sunt nesimțită. Astăzi l-am sunat i-am scris și nu îmi raspunde. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Reactia lui arata clar ca nu are respect fata de tine.Ti-as sugera sa-l lasi si sa cauti unul mai bun.Nu trebuie sa il inveti sa raspunzi la comanda, uneori chiar nu ai cum, ca in momentul acela. Daca nu renunti la el, atunci nu te arata disperata, nu il mai suna.lasa-l pe el sa te caute si daca nu te cauta, e clar ca nu valorezi nimic pentru el, reactia lui nu a fost una normala.O persoana care isi iubeste partenerul de viata, trebuie sa inteleaga anumite situatii si nu sa il agreseze verbal.

Răspuns utilizator avertizat