| mihaelamada a întrebat:

Vreau parerile voastre. Vreau sa-mi fac un tatuaj pe mana stanga cum are Rihanna pe mana.Credeti ca ar "dauna" acel tatuaj mai tarziu? Ca de exemplu la un interviu de angajare sau nu stiu... de regretat n-as regreta...

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Depinde in ce domeniu vrei sa lucrezi. Sunt profesii in care nu se permite accesul persoanelor cu tatuaje (cred ca politie, armata, psihologie) dar daca vrei sa lucrezi intr-un domeniu mai creativ de genul moda, pr, publicitate nu e problema.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu este prea mare nu cred. Dar de obicei angajatorilor nu prea le plac persoanele tatuate. Unii nu le iau in considerare, altii da. Depinde si pentru ce job vei aplica.
Gandeste-te ca este posibil ca la un moment dat peste 30 de ani sa te plictisesti de el, tatuajele peste cativa ani isi schimba si culoarea si deja cand ai 40 de ani si esti tatuat, tatuajul nu mai arata bine. De asemenea este foarte dureros si foarte costisitor sa ti le scoti si este posibil sa nu ai banii necesari pentru a-l scoate.
Si pe mine ma tenteaza sa imi fac un tatuaj, dar de fiecare data cand ma gandesc, imi imaginez o batranica draguta, la 60 de ani cu tatuaj si ma iau fiorii.

| drogh a răspuns:

Dacă nu iese în evidență, atunci poți să ți-l faci liniștită. Însă, nu doar de asta depinde, ci și de spre ceea ce vrei tu să te orientezi. Ar putea să considere asta ceva periculos. Tu gândește-te mai bine deoarece ai putea să-l regreți o dată și o dată.

| drogh a răspuns:

Ce sfat prost! O incurajezi sa faca ceva dureros regretabil?

| Faruece a răspuns (pentru drogh):

Daca ea asta vrea, sunt sigur ca s-a gandit mult.Si e opinia mea, nu sfat prost.Pot zice ca sfatul tau e foarte prost, cum e

| drogh a răspuns (pentru Faruece):

1.Si mie mi-au venit pe loc idei sa-mi fac un tatuaj, si asta nu inseamna ca m-am gandit mult. Ceea ce ai mentionat tu este doar o simpla aberatie.
2.Nu am sfatul prost si daca vrea sa-l urmeze bun, daca nu tot asa.
3. Apreciez opinia ta dar totusi nu cred ca este folositoare.
4.Nu ma supara ceea ce ai zice, poti sa continui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija, tot mai multi angajatori sint reticenti la asa ceva. Cum forta de munca este in exces si au de unde sa aleaga, o fac in orice fel.

| MisFit20 a răspuns:

Daca asta îţi doresti fa-o, şi îţi pune in pericol posibilitatea de angajare în unele domenii.Ai grijă.

| Lexi888 a răspuns:

Da,oameni cu tatuaje sunt stiti ca periculosi.

| candycloudsoflullaby a răspuns:

Depinde unde te angajezi