| gedderth23 a întrebat:

Vreau sa chem o fata in oras.Si nu stiu daca sa ii zic

direct(adica dupa ceau si cf) sau sa mai tot lungesc?

Răspuns Câştigător
| DeeaSmilee a răspuns:

Buna happy Eu cred ca ar fi mai usor daca i-ai spune direct pentru ca daca o lungesti [intrebarea laughing ] este posibil sa o plictisesti.Gen ''Buna, ce faci?'' ea iti raspunde, apoi o intrebi direct ''Ai vrea sa iesim undeva?'' big grin

Sfatul meuwinking

| gedderth23 explică (pentru DeeaSmilee):

Asa m-am gandit si eu, dar voiam sa vad daca e bine... Daca refuza(am auzit ca unele fete spune NU ca sa insiste baietii) ar fi bine sa insist? Bine nu ca disperatu'!laughing

| DeeaSmilee a răspuns (pentru gedderth23):

Daca iti place de fata aceea, bine cred ca de aceea o si inviti in oras laughing. Revenind daca te refuza, te milogesti de ea pana accepta dar nu pana o enervezi :p. Si daca tot ''nu'' spune, o lasi asa nu ai ce ii face.Dar nu insista prea multwinking

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Fă hai cu mine la un film sau un suc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i direct

| andreeadenisa22 a răspuns:

Spune-i "Buna, ce faci, ce zici sa mergem la o cafea/ un suc?"
Sau "Buna, cand mergem si noi la un suc?"

| euu33 a răspuns:

Zic sa ii spui direct.Dar daca spune "nu" eu zic sa nu mai insisti. Daca te refuza sau spune scuze atunci inseamna ca nu te place, dar daca tot insisti nu te va mai suporta.Crede-ma asa s-a intamplat si intre mine si un baiat. Oricum trebuie sa fim optimisti. Iti urez multa bafta si sper ca te-am ajutat! :*

| Claudiuuu92 a răspuns:

Daca o cunosti pe aceea fata ii zici direct ca vr sa o inviti la o cafea, daca nu o cunosti e mai greu..intai trebuie sa stai sa vorbesti ca ea sa-si faca o impresie despre tine, sa schimbati cateva subiecte si dupa sa ajungeti la o intelegere, multa bafta!