| Himpeppa a întrebat:

Bună! Vreau sa ii cumpăr un cadou unui adolescent dar nu știi ce. Împlinește 19 ani și am nevoie se ajutor, niște sugestii?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce buget ai, putand sa-i cumperi cadouri scumpe, ieftine sau doar simbolice, de la un ceas smart, pana la o cravata, bratara de argint, tricou cu echipa favorita de fotbal, sau o minge de fotbal, o sapca cu echipa de muzica favorita samd.

| annonimaaaa555 a răspuns:

Căști wireless
Smartwatch
Mouse de gaming
Ceas clasic
Rucsac de calitate
Îmbrăcăminte de brand
Pantofi sport
Carte din genul preferat
Instrument muzical
Aparat foto instant
Voucher pentru o experiență
Abonament la streaming
Joc de societate
Puzzle 3D
Set LEGO tematic

| JustAUser a răspuns:

Ce îi ești, ce gen de relație vă leagă? Îi ești prieten, rudă, coleg, iubit/ă, cunoștință?!

Dacă îi ești prieten / amic sau dorești să îi devii sau ești oricare din variantele de mai sus menționate... de ce nu ai încercat / încerci să îl cunoști mai bine, încercând să afli subtil sau mai puțin subtil happy ce i-ar plăcea?! Sau dorești neaparat să fie o surpriză? happy

În funcție de buget, relația pe care o aveți dar mai ales de hobby-urile și pasiunile / preferințele lui / ei îi poți face cel mai deosebit cadou happy.

Dacă e o ea : un buchet de flori, un lănțișor/ brățară cu medalion foto ( de preferat cu o poză/ poze care să reflecte genul relației voastre, și să-i amintească de voi... ), un tablou / colaj foto, un jurnal etc
Sau, cum am spus ceva legat de hobby-urile/ pasiunile / preferințele ei.

Dacă e un el: o minge de fotbal, un tricou cu emblema unei echipe de fotbal pe care o apreciază etc