| adinutzadina a întrebat:

vreau sa imi caut o prietena care sa tina f mult la mine, am multe prietene dar vreau sa imi aleg una care imi este mie mai drag si sa o fac sa ma iubeaska si sa fim cele mai bune prietene...cum o pot face sa se apropie de mine mai mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rar mai gasesti prietene asa... Toata lumea acum este tentata din pacate sa barfeasca, acum vezi numai invidie si bataie de joc.
Puteti incepe stand aman2 in banca, sa iesiti mai ales ca e vara sa vorbiti, sa vezi ce crede despre tine poate descoperiti si niste chestii in comun care cum spui tu sa va apropie.
Succes :*

2 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Asta depinde de tine., de temperamentul tau. Eu am patit ca vroiam sa fiu amica cu o fata cu care nu prea ma bagam inseama, care ecu 2 ani mai mare si acum ne intelegem f bine. :d

| allebwa a răspuns:

Pai,o prietenie adevarata nu incepe asa, peste noapte.Trebuie sa te asiguri ca prietena ta este de incredere,nu te barfeste, nu-ti poarta pica, nu e invidioasa pe tine etc.Sa stii, eu caut acelasi lucru de muulta vreme, dar n-am gasit pe nimeni.Bineinteles,ca oricine am un grup, dar te simti mai comod cand ai o prietena buna langa tine, care sa te inteleaga si sa-ti fie alaturi mereu.Niciodata nu incepe in forta:incepeti sa va cunoasteti mai bine,stati impreuna, iesiti din cand in cand pe afara, vedeti un film sau gasiti-va lucrurile pe care le aveti in comun si vorbiti despre ele.
Succes!
Numai bine!