| Telepatica a întrebat:

vreau sa imi dati niste idei in legatura cu vacanta de vara, chiar nu stiu ce sa fac, eu locuiesc in Spania de aproape 3 ani dar nu am foarte multi prieteni, iar prietena mea cea mai buna romanca care locuieste tot aici cu mine si cu familiile noastre pleaca in Romania in vacanta dar eu nu vreau sa merg si chiar nu stiu ca sa fac vara asta...
Funda!

Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Începe să faci jogging în parc, sau la marginea oraşului. Vei petrece câteva ore în aer liber, te vei antrena serios şi te vei menţine în formă peste vară. Aşa sigur nu îţi va fi ruşine să îţi expui diferite părţi ale corpului la plajă, atunci când vei alege să mergi la mare.
Dacă te pasionează scrisul, dar nu ai avut niciodată curaj să îţi expui textele, acum a venit momentul. Crează-ţi un blog, sau trimite-ţi creaţiile pe site-urile preferate şi ai şansa de a te face ascultat.
Înscriete ca voluntar la diferite evenimente importante de peste vară. Vei descoperi oameni minunaţi, te vei face util, vei avea anumite avantaje de pe urma activităţilor făcute şi vei lega multe prietenii.
Că tot este cald afară, dar este încă plăcut să îţi petreci timpul în aer liber, încearcă să te apuci de un sport. Du-te la tenis, baschet, fotbal sau polo. Îţi vei menţine o condiţie fizică bună şi vei învăţa să lucrezi în echipă.
Organizează un maraton de filme
Propuneţi să citeşti 50 de cărţi în vacanţă. Chiar dacă sună a fi irealizabil, dacă ai un plan bine stabilit, vei avea motivaţia de a termina toate cărţile pe care ţi le-ai propus. Crează-ţi din timp o listă cu toate volumele şi bifează-le pe cele terminate. Astfel vei observa o evoluţie în timp, nu te vei plictisi în vacanţă şi vei învăţa lucruri noi în fiecare zi.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Te quedas en casa y no sales durante el dia fuera pq el sol jode bastante con 40º