| IgoToHellForThis a întrebat:

vreau sa imi fac pierce in buza inferioara ( buza de jos) dar parintii nu sunt de acord si m-am dus la nenumarate saloane si in fiecare am primit raspunsul : Trebuie sa vi insotita de parinti etc etc sau trebuie sa ai +18 ani.Si m-am hotarat sa fac asta acasa si cred adica sunt sigura ca doare foarte tare. Vreau informatii ce ar trebui sa folosesc cum atenuez durerea in timpul procesului si dupa cum sterilizez obiectele pe care le folosesc. Vreau toti pasii sfaturi si ce ar trbuii sa folosesc. Vreau raspunsuri seriaose sad sad

1 răspuns:
| OanaM19 a răspuns:

Si eu mi-am facut pierce in buza inferioara singura dar eram mica si proasta. Parerea mea este sa nu iti faci mai ales daca parintii tai nu sunt de acord pentru ca nu o sa poti sa il porti tot timpu si o sa ai probleme cu gaura, si daca chiar vrei sa iti faci bagi pierce-ul in spirt, il lasi acolo vreo cateva ore sa se dezinfecteze calumea si apoi incepi sa impingi cat suporti(eu am impins cate putin, cate putin, nu am putut dintr-o data). Dar ai grija ca cum o sa tot il scoti cand mergi acasa si la scoala si cum tot o sa il bagi acolo o sa te doara putin pentru ca o sa se formeze o cojita. Bafta! Funda? happy