| RaluAle00 a întrebat:

Bună.Vreau să îmi spun ce mă doare aici.Toata vara maică-mea mă bătut la cap vezi că o să ajungi la Turism și alimentație! Tu vei sta aici.Nu vei pleca.Si m-am certat cu maică-mea foarte urât despre treaba asta.Nu îmi convine că nu mă lăsa să îmi aleg profilul cum îmi doresc.O început școala sunt acum în clasa a8a.Prima săptămână deja o început cu. Faci meditați! Sunt dezamăgită.Nu îmi convine ce faci.Vezi că m-am întâlnit cu mama "fetei" care este in Turism și alimentație.Acolo te duci.Cand mă întindeam un pic că vineam de la școală.Da ce faci? da nu ai de scris și de învațăt? Nu îmi place ce faci.Nu ei nimic în serios! Nu am auzit deloc din gura ei cuvinte care macar să mă încurajeze.Si nici nu eram un elev în care sa te plângi că văi nu învață. Anul trecut am avut 8, 26 media generală.Am luat un 5 la mate la început (sunt praf praf praf! La Matematică) O început cu iar că te duci la Turism și alimentație că nu ești bună de nimic.Asa de stresant este sa fii in clasa 8? Sau este vina de la părinții.Am crescut într-o familie abuzivă.Nu e de mirare.Imi distruge toată speranța.Sta pe ochi pe mine 24/7.Am avut și eu visuri.Cand i-am spus că vreau sa intru in școală de arte o țipăt la mine că eu o să mă duc la Turism și alimentație.Ce sa fac? Că tot mă afectează.Imi distruge tot cheful de a învăța...