| anonima13 a întrebat:

Vreau sa imi spuna si mie cineva ce trebuie sa faci ca sa devii miss boboc! FUNDA pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| Villy0po a răspuns:

Eu st in clasa 9 si chiar daca nu am participat am vazut cam cum e.Trebuie sa fi cu tupeu, este ft probabil sa te intrebe de ce crezi ca meriti sa castigi(te gandesti si tu de acasa ce sa zici)la proba aia unde poti sa faci ce vrei sa pregatesti cu inca cateva prietene un dans(asa misto...sexytongue) iti dau si 2 exp de melodii care ar merge la fix Beyonce-Diva, Pussycat dolls-dont'cha. S a ai mai multe rochii ptk o sa trebuiasca sa te mai schimbi si tu(la mine la bal asa au facut fele au avut vreo 5-6 tinute)

| Anka_5986 a răspuns:

Balul Bobocilor este ocazia cea mai potrivita sa iti cunosti colegii in alt context decat cel de la cursuri.
Sa faci o impresie buna nu este insa, chiar usor.

Cea mai importanta este desigur tinuta pe care alegi sa o porti in seara balului bobocilor.
Iti doresti sa atragi toate privirile si sa iesi in evidenta, insa nu vrei sa para ca ti-ai dat prea mult osteneala. Iata ce trebuie sa faci:

1. Alege-ti tocurile potrivite!
Stim ca arati bine cu tocuri! Trebuie sa ai grija insa sa poti dansa pe ele toata seara. Nu vei fii deloc sexi daca vei incepe sa schiopatezi pe ringul de dans. Mai bine alegi o pereche de balerini frumosi decat sa iti pui cele mai inalte tocuri dar pe care nu te prea poti misca!

2. Nu sacrifica confortul pentru "stil"!
Chiar daca imbraci cea mai "tare" rochita, daca tu nu te simti bine in ea, asta se va vedea si vei deveni " Miss Patetica serii" in loc de Miss Boboc. Daca imprumuti haine de la o prietena, asigura-te ca ti se potrivesc.
Nu alege hainute fara bretele, fuste prea scurte sau bluze foarte decoltate. Te pot pune intr-o situatie jenanta.

3. Fii sexi dar nu usuratica!
Sexi nu inseamna inseamna sa fii foarte dezbracata. Cel mai bine este sa lasi ceva si pentru imaginatie. Ai grija sa nu porti o fusta scurta impreuna cu un top prea decoltat. Lookul pe care il vei obtine astfel va fi unul ieftin. Evita hainele transparente si pantalonii foarte stramti.

4. Pune-ti in valoare atuurile fizice!
Daca ai picioare frumoase, incearca sa atragi atentia asupra lor! Ai grija insa! Nu incerca sa atragi atentia asupra a doua trasaturi in acelasi timp pentru ca efectul va fi invers decat cel dorit.
Fetele mai plinute ar trebui sa poarte ceva inchis la culoare. Este stiut ca negrul subtiaza, asa ca poarta-l cu incredere. Tu stii cel mai bine ce ti se potriveste, asa ca imbraca-te in asa fel incat sa iti evidentiezi partile frumoase.

5. Fii in pas cu moda!
Nu te sfatuiesc sa devii o "victima a modei" insa este bine sa fii pusa in tema cu trendurile din toamna asta. Ai grija sa nu pici insa in capcana: nu tot ceea ce se poarta ti se si potriveste. Alege din trendurile de anul asta doar ce simti ca ti se potriveste.

6. Joaca-te cu accesoriile!
Accesorizeaza-ti tinuta, insa nu prea mult. Nu vrei sa te transformi intr-un brad de craciun. Daca iti pui niste cercei mari nu ai nevoie si de un colier impunator sau 10 bratari legate la aceeasi mana.

7. Nu-ti fie teama sa experimentezi si sa iti pui in evidenta propriul stil!
Nu-ti fie teama sa fii cea care seteaza trendurile in facultatea ta! Fii unica si nu incerca sa copiezi pe altii! Poate uneori vei arata ridicol din perspectiva unora, insa cel mai important este sa te dimti bine in pielea ta. Nu incerca sa pari altfel decat esti!