| Elleelly5678 a întrebat:

Bună! Vreau să intru la postliceală sanitară Fundeni și aș dori niște sfaturi sa învăț mai ușor că am acuș admiterea și cei care au fost daca pot spune cum este sau cum a fost experiența lor.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Acolo e concurenta foarte mare si se mai fac si unele mizerii gen masluire de note. Nu bag mana in foc, asa se vehiculeaza. Tocmai pentru ca e concurenta mare si sunt disperati sa intre la fara taxa. Zic asta ca sa nu fi suparata in caz ca nu intri. Si apoi va trebui sa stai 3 ani in stres ca daca nu o sa fii cea mai buna din clasa sau macar in top 3 e posibil sa-ti ia cineva locul la buget.
Cat despre invatat, citeste logic si treci de mai multe ori prin materie, fa variante de admitere. Nu cred ca se gasesc pe net dar poate faci rost cumva

| aaanamariaaa a răspuns:

Vad ca în comentarii cineva ți a răspuns ca trebuie sa stai în stres 3 ani ca să nu îți ia cineva locul de la buget. Postliceala nu este facultate. Odată întrata la buget, la buget ramai. Cu mutarea de la buget la taxa și invers, e doar la facultate. Și poți întra foarte ușo la buget la Postliceala, trebuie doar sa înveți anatomia din clasele 11-12, si dacă iei nota mare într la buget. Ca sfat este sa înveți câte puțin în fiecare zi. Câteva pagini zilnic, nu te stresa și nu toci, să înceți logic. Citești de câteva ori, scrii pe o foaie ce ai reținut. Și o iei de la capăt. Multa bafta! Sa revii cu un răspuns dacă ai reușit!