| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu o parere daca puteti. Sunt in clasa a 12 si mi s-a intamaplat ceva ciudat.Adica eram in ora si primeam mesaje pe telefon ( si se auzea) si profu imi zice:poti sa il dai si pe silentios( deci nu l-a deranjat ca umblu pe telefon, si nu mi-a zis sa il inchid) dupa ceva timp o colega de a mea imi zice: cu cine vorbesti? Cu baiatul ala? Si eu am zis: da si ea : vezi, ti-am zis eu ca se leaga ceva intre voi. Si imediat profu mi-a zis: adu-mi telefonul ca daca nu ma duc la directoare...ca am dreptul sa ti-l confisc. Tin sa precizez ca si inainte folosesm telefonul in ora lui dar nu imi zicea absolut nimic. Odata ma certatsem cu o colega si am zis: aoleu ce nervi am. Si profu mi-a zis: joaca-te un joc pe telefon sa iti treaca nervii.(deci imi dadea voie sa umblu pe telefon). De ce credeti ca acum a reactionat asa? Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Tupeu nesimtit, sa iti fie rusine ce s-a ajuns de generatia asta de elevi neascultatori, parintii saracii isi rup spatele muncind sa poata mearga copilul la scoala, si in loc sa ofere respect parintilor si profesoril stau pe telefon si mai au si nerusinarea sa nu il tina pe silent, RUSINE RUSINE RUSINE. in locul profesorului chemam urgent politia si cainii, te duceam in cancelarie la doamna directoare

| andreeaaa96 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Poti sa raspunzi strict la intrebare? Din cate se vede nu...asa ca mai bine taci!

| Drimmero a răspuns (pentru andreeaaa96):

Probabil a avut o zi nasoala si poate ca preda o lectie importanta si nu avea timp si chef sa-i fie ora deranjata, asta este motivul plauzibil.

| andreeaaa96 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ne preda nimic. Doar a pus o colega sa citeasca din carte...si plus ca eram putin la ore

| Drimmero a răspuns (pentru andreeaaa96):

A, ok. Atunci nu stiu ce sa zicthinking, omul e schimbator, imediat isi schimba ideea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine a facut... daca ati vazut ca omul e ingaduitor voi v ati ca.cat in capul lui.

| asdfghjkl1231 a răspuns:

Cred ca deja s-a intrecut limita. Sincer, nu ma consider Sfanta nici eu. Da, mai dau un mesaj in ora, dar subtil, in asa fel sa nu se prinda profesorul. De ce? il confisca si doar un parinte il poate ridica. daca erau si la voi astfel de reguli, iti spun eu ca nu mai umblai tu pe telefon.
Deja ai exagerat. Profesorul te-a lasat cu telefonul. Dupa ai inceput sa vorbesti cu o colega? S-a saturat si el probabil, parerea mea.

| elizamaria97 a răspuns:

Profesorul a reactionat asa pentru ca simte ceva pentru tine si este gelos pe baiatul cu care vorbeai, mai mult ca sigur! Vrea sa se insoare si sa faca 7 copii cu tine...