| Robrob a întrebat:

Vreau sa ma mut in Bucuresti la facultate.Caut un camin privat cu conditii destul de ok, nu cate 10 pers in camera(2 persoane si baie in camera).

1 răspuns:
| denisseioana a răspuns:

Buna. EU am locuit intr-un camin privat, in Timpuri Noi, foarte aproape de gura de metrou. Conditiile erau ok, stateam singura in camera, nu era obligatoriu sa stau cu cineva, termopane, parchet laminat, curatenie si liniste.Doar ca mobila trebuia sa ti-o aduci tu. Nu stateau doar studenti acolo. Insa baia nu era in camera, ci era 1 la 2 camere, bineinteles incuiata cu cheie. asa era camera mea, insa caminul dispunea si de camere cu baie. Eu dadeam in jur de 700 lei iarna, chirie+intretinere+gunoi. Insa era extrem de cald iarna, te rugai sa mai opreasca calduralaughing. Caminul e pe o straduta intre blocuri, cum iesi de la metrou pe la gura de la Agip, traversezi Dambovita, mergi pe strada Nerva Traian, pana unde pe dreapta, la coltul unui bloc la parter este un supermarket Non-stop care se numeste Fonzi. Intrii pe strada cu el, (str. Locotenent colonel Dumitru Papazoglu), mai mergi putin si primul bloc pe partea dreapta este caminul. Se vede si de la capatul strazii. Sper sa te duci si sa fii multumit. Eu as mai fii stat acolo, insa am avut niste probleme familiale si a trebuit sa ma mut acasa si sa fac naveta.Am stat un an acolo. te pup si sper ca ti-am fost de folos!