| Mădălina279 a întrebat:

Vreau sa mai pun o intrebare, pentru ultima data legata de un baiat...
De o luna si ceva, cunosc un baiat care a devenit prietenul meu cel mai bun. El locuieste in alt Oras... Avem foarte multe in comun(muzica, jocuri, haine, filme, mancare, culori, amandoi desena. pictam. happy, nu mai spun de faptul ca gandim mai mereu la fel! Deci. asta ma ingrozeste, dar imi place asa de mult!batting eyelashes ). Si cand spun ca avem multe in comun, chiar nu exagerez, na sperie chestia asta. Este foarte dragut si este asa de treaba. Problema este ca, x, prietena lui cea mai buna care e langa el acum, nu prea merita sa aiba prieteni ca el. Nu apreciaza nimic din ceea ce face. El face filme, muzica, etc... Este o scorpie, este foarte rea si egoista. El e dulce si dragut. Doamne cat as vrea sa fiu acolo si sa spun vreo' doua vorbe acelei fete! straight face
Ce ar trebui sa fac? sad Vă rog frumos sa ma jutati. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| SweetRamo a răspuns:

Bună!
Păi se pare că te-ai îndrăgostit de cel mai bun prieten al tău, prin urmare ai picat în capcana dragostei. Sau vrei să spui că nu e adevărat?
Şti de ce nu îi spui data viitoare când vă întâlniţi adevăratele sentimente pe care i le porţi? Dacă tipul ăla simte la fel ca tine, însă acest statut de prietenie îl împiedică să îţi spună asta, lui fiindu-i frică (, ) că îl vei refuza şi va strica prietenia dintre voi doi?
Spune-i măcar printr-o scrisoare daca eşti timidă sau prin mesaj, la telefon, pe mess, pe facebook etc.
Cel mai bine este să îi spui în faţă totul. Îi mai poţi spune că te deranjează acea prietenă a lui şi îi spui desigur şi motivele. El te va înţelege iar dacă este mult prea orb îi vei readuce tu vederea înapoi ca să îşi dea seama cât de mult greşeşte cu acea tipă rea şi egoistă, cum o descrii tu. Nu îţi mai fie frică şi scapă de timiditatea asta că nu te ajută cu nimic, fii mai îndrăzneaţă şi tu!

Sper să te ajute sfaturile mele şi multă baftă cu acel tip. Sayonara!

| Mădălina279 explică (pentru SweetRamo):

Nu sunt timida. Din contra! Sunt cea mai nebuna fata din clasa mea. laughing Dar imi este frica, pentru ca nu vreau sa stric prietenia dintre noi... Unde voi mai gasi un asa prieten? sad

| Mădălina279 explică (pentru SweetRamo):

Nu sunt imida. E cel mai nebun baiat pe care-l stiu! Si eu sunt cea mai nebuna fata de la mine. laughing

4 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Nu prea ai ce face pentru ca pornirea pe care o ai tu este din cauza unei gelozii sau invidii pe care o porti acelei fete din cauza faptului ca ea petrece mai mult timp cu el, iar tu nu desi il placi.Eu zic sa stai calma si sa-ti vezi de treaba, nu te amesteca in lucruri care sunt sub demnitatea ta.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| Mădălina279 explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Din contra! Ea e geloasa! Pentru isi petrece cea mai mare parte a zile cu mine...