| patii122 a întrebat:

Vreau să merg la Liceul de Artă la muzică si aş vrea să ştiu cam ce probe trebuie să dau, din ce dau teze si Bacalaureatulhappy Funda :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dat proba la desen si compozitie...caci m-am dus pe arte plastice,nu arhitectura. La desen ne-a dat o simpla natura statica(un cub, o piramida din carton si un mar pentru sfera)si la compozitie ne-a dat sa facem una dinamica, cu personaje in miscare(spre ex, o intrecere sportiva)owo. Bacalaureatul e normal, ca la celelalte licee...Nu dai bac din mate(yeee!),dar probabil vei da la alegere dintre geografie si logica,istorie,lba romana,competenta in limba engleza si competenta pci. Cel putin asa dau eu. Teze:In clasa a noua am dat teza la romana engleza logica si istoria artei, in clasa a zecea la romana engleza istoria artei psihologie, in clasa a unsprezecea teza la romana engleza economie si istoria artei, iar in clasa a doispea ramane de vazut, ca inca nu am ajunslaughingsa mai traiesc pana atunci. :*succes!

2 răspunsuri:
| FOTOmodel99 a răspuns:

Trebuie sa dai probe, adica vei canta ceva pentru ei si iti vei arata talentul...iar cat despre bacalaureat cu siguranta vei da bacul la limba romana si o limba straina, de obicei engleza....si nu dai acul la matematica

| patii122 explică:

Va multumesc, dar FOTOmodel99 ce probe trebuie sa dau? Doar cantat si atat? Sau trebuie neaparat sa stiu sa cant si la vreun instrument?happy