| Biencutza_Bianca_2000 a întrebat:

Buna! Vreau sa par mai mica de inaltine...sa ma micsorez intr-un fel, am 12 ani si 1, 70 sunt cea mai inalta din scoala, stiu ca ar trebui sa ma simt bine in corpul meu dar nu ma simt, nu imi place safiu inalta deloc!

Răspuns Câştigător
| RoxyRoxana99 a răspuns:

Poarta haine cu dungi orizontale si late. De preferat sa porti culori calde nu reci si sa-ti prinzi parul in coc.

3 răspunsuri:
| Maarriiaa a răspuns:

Nu trebuie sa fi complexata pentru ca nu te faci tu de 2 metri. Unele persoane cresc deodată şi după rămân aşa.dar multe fete vor sa fie inalte.
Uite replici pentru cei ce se iau de înălţimea ta.
Mai bine inalta si desteapta decat mica si proasta.
De la mine de sus nu vad prosti ca tine.
Inălţimea se ia şi din familie. eu zic să stai liniştită, cineva imi spunea că unele persoane cresc brusc în înălţime şi după se opresc sau persoanele scunde de la clasa 9 : 10, o să fie mai înalte.
Sper că te-am ajutat.

| Anonim0078965 a răspuns:

De ce sa pari mai scunda. Bucura-te ca ai 1, 70 si nu ai 1, 45. Persoanele inalte au mai multa personalitate si sunt mai impunatoare.

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Zici ca ai 1.70 si esti cea mai inalta din scoala. Da unde inveti la scoala pentru copii cu handicap?