| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa "scap" de una din putinele mele prietene...mai exact colega mea de banca, pentru care sunt cea mai buna prietena si care crede ca ea este cea mai buna prietena a mea.Stiti vorba aceea"Spune-mi ce prieteni ai ca sa-ti spun cine esti". Cateodata nu o mai suport deloc. E baietoasa rau(urasc fetele baietoase) si enervanta si cand face cineva o gluma se supara imediat.Pe deasupra mai e si violenta mereu cand se enerveaza.Cum pot sa o fac sa inteleaga? Nu pot sa-i spun direct:"nu mai vrau sa fi prietena mea"...

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Buna! Intr-adevar, nu poti sa-i spui direct ca nu vrei sa mai fii prietena cu ea deoarece ii poti rani sentimentele.Eu cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu ea si sa ii zici exact ce te deranjeaza la comportamentul ei. Daca chiar esti hotarata sa nu o mai ai ca prietena atunci trebuie sa te comporti din ce in ce mai rece cu dansa in fiecare zi, adica daca iti spune ceva tu sa nu ii raspunzi detaliat ci sa ii dai un raspuns foarte simplu. Sper ca te-am putut ajuta! Bafta! happy

1 răspuns:
| LastWord a răspuns:

Nu te lasa condusa de parerile altora, daca tu te simti bine in preajma ei nu ar trebui sa iti pese de parerile lor, sa le aratati ca o prietenie trece peste vorbe, barfe etc. Dar daca nu te simti bine cu ea incearca sa o eviti, sa o indepartezi incet. succes :*