| paulaste a întrebat:

Vreau sa stiu ce pot alege dintre gazda sau naveta, pana acum am facut naveta dar mi-am luat gazda, am doua zile de cand stau la gazda si mi-e tare dor de casa mea. Nu pot sa stau la gazda, ce sa fac cand mergeam acasa aveam alt chef de scoala dar acum am multa frica cand stau la gazda.

Răspuns Apreciat de Editori
| zurick a răspuns:

Frică de ce?
Mai așteaptă cel puțin o săptămână să vezi dacă te poți obișnui, dacă nu cumva a fost doar frica de ceva nou. Privește totul în perspectivă, cu siguranță sunt și părți bune la a sta în gazdă.Iar dacă tot și tot nu poți să stai, vorbește cu ai tăi. La un moment dat oricum va trebui să pleci, dar dacă nu ești pregătit atunci nu o face.Dă-ți timp să afli dacă te poți adapta.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi e o schimbare mare și bruscă, când te mai obișnuiești cu situația o să fie altfel.

| darrio2007 a răspuns:

Daca parintii isi permit sa-ti plateasca drumul, fă naveta. Daca nu, va trebui sa te obisnuiesti la gazdă.

| AlexandraP942 a răspuns:

Dacă nu te simți confortabil și îți permiți să plătești transportul, întoarce-te acasă. Trebuie să stai unde te simți tu bine. happy