| albc12 a întrebat:

Vvreau sa stiu si eu ce se invata la economica. Ce materii pe ce se pune accent mai mult?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga Alex, intrucat baiatul meu este la Colegiul Economic, pot sa-ti spun ca desi face si obiecte de specialitate: Contabilitate, SCPS (Studiul calitatii produselor si serviciilor), Organizarea unitatii economice si doua optionale, toti profesorii sunt la fel de pretentiosi. Deocamdata nu se poate vorbi de faptul ca se pune accent pe un obiect sau altul. Toate sunt la fel de importante. Poate din cls. a X-a sau a XI-a se va pune accent in mod special pe ceva anume. Oricum, parerea mea este ca data vei alege un liceu economic va trebui sa incerci sa pricepi contabilitatea inca de la inceput, daca vei vrea sa o si profesezi. Iar daca vei dori sa urmezi si o facultate, va trebui sa tragi tare la toate materiile pentru. a scoate medii cat mai mari, caci conteaza f. mult pentru. dosarul de inscriere la facultate. Cu prietenie!

1 răspuns:
| Axel_9404 a răspuns:

Pai se pune accent pe amteriile de economica.adica economie,, organizare, studiu calitatii...materii diansteatongue eu din astea factongue astept funditalaughing)