| mm_2126 a întrebat:

Vreau sa va cer si voua sfatul.La mine in clasa este un baiat pe care il plac foarte mult. El a zis ca sunt cea mai buna prietena a lui si ca daca nu ar fi cu fata cu care este acum, siar dori sa fie cu mine. Ce sa fac? Sa continui sa sper ca poate intr-o zi se va desparti de acea fata si vom putea fi fericiti...sau sa o las balta? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Spera dar rau tot tie iti faci. Daca el e fericit cu fata respectiva esti sigura ca vrei sa il vezi despartit de ea?thinking Mai bine incearca sa iti gasesti un alt baiat pe care sa il iubesti.Asta ar fi cea mai practica solutie.Pastreaza-l ca prieten, e mult mai bine asahappy

| Silvia a răspuns:

Speranta nu moare niciodata! Daca ti-a zis asta inseamna ca nu tine prea mult la ea. Odata si odata se va termina relatia aiawinking. Nu zic sa accepti sa fii roata de rezerva, dar cat de curand se va desparti de ea si veti fi impreuna.Deci sfatul meu ar fi sa il astepti, poate il tine ceva legat de ea si de aia nu poate fi cu tine acumhappy.

| federerdinamo a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie doar ca el nu e cu nicio fata. Mi-a spus ca, chiar tine la mine si chestii din astea. Cat despre problema ta nu stiu ce sa zicthinking Continua sa speri viata iti va oferii multe surprize, iar el poate va renunta la ea pentru tine daca el chiar tine la tinewinking

| Alina_9354 a răspuns:

Deocamdata poti sa-ti cauti si tu un prieten, daca el are o iubita dc sa nu ai si tu? Ii spui si lui si vezi ce parere are daca ti-ai gasi si tu un iubit, mai stii... poate renunta la iubita lui pentru tine!

| Alexandru a răspuns:

Salut! eu zic sa speri in continuare pentru ca nu se stie ce se poate intampla...depinde acum si de cum vede el situatia si de cum vor decurge lucrurile in continuare. Oricum, mult succes!

| gabriela007 a răspuns:

Daca te-ar iubi cu adevarat s-ar desparti de fata aceea, dar din ceai spus tu inca nu a facut-o...winking

| luizza95 a răspuns:

Si daca tine la tine asa mult de ce nu se desparte de prietena lui ca sa fie cu tine?

| anducu a răspuns:

In situatia asta sunt si eu! ai si tu rabdare.insa fi langa el. ajuta-l. daca esti bff lui e mult mai simplu! va puteti apropia foarte mult si mai ales cand se va desp de pr lui, intra in actiune.pana atunci ai grija de el! si vezi ca. unele kuv pe carei le zici acum, mai ales daca tineti unu la altu pot fi foarte dureroase, deci ai grija ce ii zici...eu am facut cea mai mare prostie: am fost impreuna, eu nu simteam ca am incredere in el, ma panicam cand il vedeam si am dat cu pikioru'. acum suntem prieteni apropiati ...nici macar prieteni foarte buni nu mai suntem! s-a dus totu'. de asta iti zic, ai grija ce faci si ce zici. pup