| mm14 a întrebat:

Vreau sa va cer si voua sfatul.La mine in clasa este un baiat pe nume Codin pe care il plac foarte mult. El a zis ca sunt cea mai buna prietena a lui, dar ma vede doar ca pe o prietena. Ce sa fac? Sa continui sa sper ca poate intr-o zi ma va placea...sau sa o las balta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Loriii a răspuns:

Eu spun sa astepti, poate cu timpul va va lega ceva... Dar nu uita ASTEAPTA! deoarece altfel poti strica o prietenie frumoasawinking asa am patin si eu... Bafta!

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Daca ai discutat cu el despre asta. si a spus ca te vede doar ca pe o prietena atunci as spune sa o lasi balta!winking. continuati sa ramaneti prieteni! nu ii mai da de inteles ca il vezi ca pe un iubit.
s-ar putea cu timpul ca si lui sa ii placa de tine, atunci iti va spune el. dar decat sa strici o prietenie mai bine o lasi balta si continuati doar asa, ca amici!winkingkiss

| Chocolate a răspuns:

Nu o lasa balta, de la cea mai buna prietena se ajunge la cea mai buna iubitawinking.

| ._6225 a răspuns:

Mai bine ai incerca sa te "reorientezi'. Daca o sa insisti, daca o sa ii mai bati "apropouri" pe tema asta... s-ar putea sa strici prietenia dintre voi doi. Si ar fi pacat, zic eu.

Răspuns utilizator avertizat
| buburuza_7398 a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu el si sa-i spui ce sentimente ai fata de el?
Eu cred ca nu...incearca...incercarea moarte n-are! :*bafta

| karakushiu a răspuns:

E clar ca vrea mai mult. e timid baiatul ajutal oleac tu ca de unu singur sa vine asa sa iti zica te iubesc.nu zic sunt si din astia directi da poate el nu e. ia-o pe ocolite, iar la final marea intrebre:Vrei sa fim iubiti sau gagici sau cum vrei tu sa spuiwinking

| smileforme a răspuns:

Daca el ti-a zis ca esti cea mai buna prietena a lui atunci spune-i si tu ce simti pentru el! s-ar putea sa ai sperantewinking

| vyco a răspuns:

Malyna dupa parerea mea ar trebui sa vorbesti cu el si sa vezi daca te place sau nu. Daca aflii ca el te place cat de putin du-te la el si marturisestei ce simti pentru el dar tu sa te duci nu sa vb printr-un/o prieten/a ca fiecare inerpreteaza cum vrea. Daca nu te place orienteaza-te catre alta persoana. SUCCES