| alexutza222 a întrebat:

Vreau sa va intreb cum pot afla ora exacta a nasterii mele. Avand in vedere faptul ca mama a intrat in operatie la 9:00-9:30. Ea nu stie exact... cat era ceasul atunci ( ma refer la min) mi-a zis ca pana in 10 eram nascuta, dar la 10 fara 10 se schimba acendentul.
Eu vreau sa va intreb data intr-o operatie de cezariana se intrea pe la 9 si ceva pana la si jumatate, copilul este nascut pana la 10 fara 10?

Sper ca ati inteles. Dau fundita si voturi.

1 răspuns:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nasterea (mai ales cea prin cezariana) nu dureaza nici 10 secunde, nici 1 minut, nici 10 minute. Gandeste-te ca de cand a intrat pe masa de operatia a avut loc anestezia, apoi a inceput sa taie acolo pe burtica, si pana a ajuns la tine sa te scoata a mai durat ceva, iar cand te-a scos, nu te-a scos ca pe un ou de pe cuibar.