| DuuuDiiiiXXXXX a întrebat:

Vreau sa va intreb si eu ceva :
Eu am 14 ani peste cateva luni fac 15 ..si acum 3 zile am fost cu prietenele mele la cumparaturi.Si acolo am cunosc un baiat ..si de atunci am vorbit cu el mereu..noi vrem sa ne intalnim in parc sa ne cunoastem mai bine.dar faza proasta este ca mama nu ma lasa sa ies din casa... daca ar afla ca merg cu un baiat ..nici nu se pune problema..Cum sa ma intalnesc cu el? El ar vrea sa vinala mine acasa.dar asta nu e posibil?
Va rog ajutati-ma..nu stiu ce sa fac..eu chiar sunt indragostita de el..si sunt 100% sigura ca si el de mine :3
Va multumesc mult.Dau fundita

4 răspunsuri:
| AddeAdee a răspuns:

Spune-i mamei tale ca mergi la prietena ta. c;
(La mine mereu merge asa.lol)

| KMaddieK a răspuns:

Ii explici ca la tine nu se poate, cum te-a lasat cu prietenele tale la cumparaturi asa ii poti spune si acum, o pui pe prietena ta sa o sune sisa aprobe sau te duci la o prietena si il iei si pe el, gasesti tu o minciuna sa iesi

| Smecher_George_1973 a răspuns:

Ar fi bine sa duscuti cu mama ta despre asta si sa-i spui ca tu chiar il iubesti enorm. Si daca asta nu merge ar fi bine sai asculti decizia pentru ca iti vrea doar binele.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Păi nu ai decât două variante: să o minţi şi să-i spui că mergi în altă parte sau să-i spui adevărul. Dacă o minţi, sigur va funcţiona, însă nu e tocmai cea mai fair-play variantă. De asemenea, e posibil să afle că ai minţit-o, ceea ce o va face să îşi piardă încrederea în tine. Dacă îi explici cum stă situaţia şi o rogi din suflet să te lase să te întâlneşti cu el, există posibilitatea să nu te lase, e adevărat, dar acesta e cel mai corect lucru pe care îl poţi face. Alegerea e, oricum, doar a ta. Succes! happy