| Miu_6243 a întrebat:

Vreau sa va spun ca am avut o prietena cu care m-am inteles foarte bine, dar pot sa spun ca mi-a facut multe lucruri urate pe care eu nu leas face niciodata unei prietene.De ex: s-a dat la unii dintre tipii cu care am stat, cu unul a reusit sal faca sa ma lase pentru ea, mi-a placut de un baiat de ceva perioada, ea cand la cunoscut ia luat nr de telefon si a inceput sa se dea la el in perioada aia am suferit cel mai mult.In fine.Am iertato, dar n-am uitat ce mia facut.De ceva timp ne-am certat din nou si de atunci nu mai vorbim, dar cred ca vrea sa se dea din nou la prietenul meu: vorbesc pe mess(ea i-a dat remove din lista de ignore), isi lasa commuri, etc. Mie asta numi prea pasa pentru ca nu tin la prietenul meu, ceea ce ea nu stie. Faza e ca ma enervat zilele trecute pentru ca face comentarii la adresa mea.Eu nu sunt o fire calma, care sa ma las jucata in picioare din contra sunt foarte vulcanica. spuneti-mi... Voi ce ati face in locul meu? v-ati razbuna pe ea? Astept raspuns :*

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Nu m-as razbuna pe ea, dar in schimb nu as mai fi prietena cu ea. O prietena adevarata nu se da la iubitii prietenei sale. Din ceea ce ai scris mai sus rezulta ca face tot posibilul ca sa te faca nefericita(iti sufla toti prietenii). Ea e genul de prietena, care te injunghie pe la spate.Eu in locul tau as fi trimis-o deja la plimbare. Daca tu esti dispusa sa ii ierti toata greselile si sa ramai mereu fara prieteni e treaba ta. Dar sincer nu merita nici macar 1 singur minut din timpul tau, pentru ca din cate inteleg dince ai scris chiar e nesimtita. E mai bine sa te lepezi de astfel de persoana pentru ca niciodata nu sunt sincere, ci sunt prefacute doar. Dar e decizia ta ce faci.Succes si sper ca ti-am fost de ajutor.
funda plz?:p3

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa moara Bibi & Geani de va inteleg eu, fetelor.Pe onoare mearaised eyebrowsCe-i asta? Sunteti legate pe viata de prieteni? Nu. Daca nu iti mai place fataul/comportamentul/lipsa caracterului unui prieten exista exit.Si asa se termina povestea.Prieteni este fara numar si de o calitate superioara.Trebuie numai sa cauti.Baftatongue

| Mihaelutsaa a răspuns:

Eu sincera sa fiu, m-as razbuna. Pai merita. ti-a facut o data, ti-a facut de doua ori, pnm. hai sa spunem ca prima data a fost intamplare, a doua oara a fost coincidenta, da' restul'?! straight face Au fost niste gesturi de nesimtire din partea ei. Si fetele care au spus ca mai bine nu te razbuni ci mai de graba te-ai pune sa vorbesti cu ea. Sa fim seriosi, credeti c-ar ingelege cu vorba buna oh go on. Da`o`n colo de treabawinking. App.cum ai putut s`o consideri o prietena atata timp? Trebuia s`o lasi in pace de la primul gest tongue.

| madaluhsha a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca ea a fost o prefecuta si o perversa. Nu cred ca ar' trebui sa te razbuni pe ea, dar ai putea sa vb. odata cu ea sa intalniti si sa-i zici verde -n fata tot ce ti-a facut si poate isi da si ea seama ce prietena adevarata a pierdut. Daca nu isi da nici atunci seama las-o in pace.peste cativa ani va regreta si iti va cere scuze. Eu daca as'fi in locul tau nu m-as razbuna pentru ca nu are rost sa te complici cu o falsa. Succes in viatawinking

| Miu_6243 explică:

Poi la un moment dat am fost prietena cu ea in ghilimele.Sti cum se zice "tineti dusmanul aproape"