| branzasnurr a întrebat:

Vreau sa va zic o intamplare,
Totul a inceput de la un botez, un baiat mi-a facut botezu'. Eu m-am suparat foarte tare pe el si nu am mai vorbit cu el si i-am zis ca-l urasc. El si-a cerut scuze, mi-a zis ca-i pasa de mine (un mincinos). Pana la urama am cedat si i-am zis ca nu pot sta suparata pe el pentru ca mi-e un bun prieten. El mi-a zis ca ma iubeste si ca-i pare rau (EXTRA MINCINOS), si imi gasea apelative "mini cat", "pisoias", "iubire", etc. Imi zicea "Te iubesc cel mai mult doar pe tine!" (iar extra mincinos)... Mi-a zis ca ma place si ca ma viseaza noapte si ca-i bate inima cand ma vede. Peste 2 zile ce credeti ca aflu? O place pe alta de la alta clasa. Mda, era de asteptat. Ca o mica paranteza : Nu-l plac!. A inceput sa fie nesimtit si nu a mai vb cu mine cu o facea inainte. Azi l-am salutat, etc. Si mi-a zis ca vb cu fata aia si eu i-am zis " laughing) Doamnee!" si el "care-i faza? " si i-am zis ca mi se pare ca e proasta si s-a enervat si mi-a zis "ti-a cerut cineva parerea tie? "... Anyway, mi-a zis ca vorbeste mai tarziu ca l-a enervar cineva, evident eu. Dati-va si voi parerea! Raspunsul care-mi place primeste fundita! happy

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Buna Deny happy
Ar trebui sa dedicam atat de mult timp dezvoltarii personale, incat sa nu avem timp sa ii criticam pe altii.
In primul rand, daca nu iti placea deloc de el, nu m-ai ajungeai sa pui aceasta intrebare aici, pe TPU. Esti de acord cu mine? happy
Ai fost cuprinsa de vorbele lui, atunci cand iti spunea ca "te iubeste" si ca "ii pasa de tine". Voi, fetele, va bazati in general pe sentimente. Sunteti niste fiinte minunate. Pacat ca baietii, desi se bazeaza pe logica, sunt prea orbi ca sa observe asta.
Am un sfat pentru tine: Ce nu iti place, arunca.
Daca cineva/ceva, te streseaza sau indispune, renunta la acel lucru/acea persoana. Concentreaza-te doar pe ceea ce conteaza cu adevarat pentru tine happy Doar asa poti avea ceea ce te binedispune. Iti doresc o zi superba

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Iti pierzi timpul

| ema_2625 a răspuns:

Consider ca nu este suficient de matur si ii plac jocurile ieftine.Mai bine ii spui in fata ca nu il credeai asa si il lasi in pace, iar daca te mai cauta ii spui ca nu vorbesti cu persoane care fac misto pe degeaba.