| Dumitritsa a întrebat:

Buna) vreau si eu niste statusurie de tradare)) de ceva timp prietena mea are un iubit, si ea sta doar cu el, eu parca as fi invizibila, inainte sa apara el noi eram mereu impreuna, insa de cind a aparut el totul s-a schimbat, pentru ca el vrea sa en indeparteze si ea nu vede asta, ii permite sa faca ce vrea din ea, cind se cearta mereu vine la mine(doar cind se cearta isi aduce aminte ca are o prietena, prietena cea mai buna) mereu se credea mai presus de cit mine, parca as fi un nimeni pentru ea, mereu ea trebuia sami ia tot ce imi doream sad de exemplu mie imi placea un baiat, insa ea mil lua, desi stia ca imi place sad si vreau sa pun si eu niste statusuri de tradare, ceva legat de toata povestea asta, poate isi da seama ca greseste ))

si daca doriti puteti sa-mi dati si niste sfaturi in legatura cu asta))

mersi mult!

1 răspuns:
| BeyondTheMusic a răspuns:

Buna! Imi pare foarte rau de ceea ce se intampla, daca lucrurile se petrec asa poate ca nu te merita sau poate inca nu a realizat ce are alaturi de ea.in fine, nu sunt genul de persoana care sa dea sfaturi deoarece mereu tratez aceste chestii cu indiferenta, ajung sa ma mint singura, spun mereu ca nu imi pasa, trec peste, iar pana la urma tot va veti impaca.nu iti cunosc varsta si nu stiu cum stau lucrurile dar sfatul meu ar fi sa renunti la statusuri, incearca sa vorbesti cu ea, fii sincera si spune-i ce simti, daca nu va intelege inseamna ca nu te merita.Prin statusurile pe care vrei sa le pui nu vei realiza nimic, doar vei da satisfactie celorlalti care vor profita de tristetia ta.iar ca sa duc rugamintele tale pana la capat iti voi da si cateva statusuri desi nu cred ca te vor ajuta la ceva.
Just for true friends!
Tragem cu dintii de ce ne apartine, nu ne intereseaza de altii – ce fac, unde, si cu cine.

E o poveste fara nume si fara autor, Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor

Nu ne-am nascut în puf, dar ne bucuram de viata. Putem zâmbii daca vrem, în fiecare dimineata!

Totusi mi-e dor de copilarie, mi-e dor de noi. Mi-e dor de zilele-n casa când afara erau ploi. Mi-e dor de tot ce-a durut si acum începe sa ma amuze. Caci amintirile îmi pun zâmbetul pe buze!

Nu! N’am stiut! Ca lucrurile bune, sunt bune doar la început

Ramâi copilul vesel indiferent de adversari, ca lumea e prea mica pentru atâtia oameni mari.

A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.

Pacat ca-i ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora, pacat ca ii iubim pe cei ce ne ranesc si ii ranim pe cei ce ne iubesc!

Va veni odata vremea, cand in urma vei pricvi, ai vrea sa reinvie toate. nebunii si bucurii, dar trecutul se ascunde, nu mai vine niciodata. Doar o amintire spune, Ca. S-a intamplat odata!

Eram copii, era frumos, era cantr-o poveste, era atunci, era si-a fost, era si nu mai este!

Sii. Ma gandesc la ce nu e permis, la ce cred unii ca e interzis, la ce numesc eu vis.

Mi-aş dori să mai fiu fetiţa mică, pentru că juliturile din genunchi se vindecă mai repede decât inimile frânte!

Cică visele se sting de parcă le scoţi din priză

Ba, mai ţii minte când visam şi desenam ‘’ I love you’’ pe trotuar?

Ce faci cand iti raman doar amintirile?

Încă te uiţi la poze, de mult făcute. Şi realizezi că-s doar amintiri pierdute.

Ezită să crezi că viaţa e tristă. Sunt lucruri între voi ce stau încă pe listă! happy

Pentru ea eşti o scrisoare, Care ajunge prea tarziu!

Adânc în sufletul meu ştiam un lucru, şi anume câtă putere îţi dădea dragostea să distrugi pe cineva.

Te doare’ cand vezi că nu’mi mai pasă. Şi îţi zic mereu ‘ Nu mai contează!’ Lasă.

Avem povestea specială din viaţa asta banală, gramu’ de suspans, necesar pentru a ieşi din impas!

Pareti frumoase, aproape culte. Atat de proaste si din ce in ce mai multe

Tu nu ma crezi cat te iubesc! si nici nu`ti pasa cat ma doare, indiferenta ti`o citesc.Pe fata ta nepasatoare

Sa nu versi lacrimi de invins,cand esti in pragul tineretii! pastreaza`le! ai mult de plans, pe drumul nesfarsit al vietii

Lasa ploaia sa vina, sa treaca, lasa cerul sa cada! Sfintii sa vada ca oamenii plang cateodata

Intamplator oricine poate iubii

Pacat ca te-ai schimbat! Pacat ca stralucesti acum ca un diamant falsificat! sad