| babykaramela a întrebat:

vreau si eu sa stiu daca exista pe aici persoane care au purtat ochelari si au scapat de ei cu ajutorul ochelarilor sau daca stiu vreo metoda sa scap de ei.multumesc

Răspuns Câştigător
| Musicmakesmefree a răspuns:

Si eu port ochelari si depinde de cati ani ai si ce probleme ai.Eu am o chestie care inseamna ca nu vad bine cu unul din ovhi si doctora mi-a zis ca o sa trebuiasca sa-i port toata viata da eu vreau sa imi pun lentle de contact.Asta e singura solutie pentru a scapa de ochelari in cazul in care ai o problema grava.Dar ai mare grija ca nu st recomandati decat de la optsprezece ani in sus pentru ca s-ar pute infecta nustiucum si dupa nu as mai putea purta lentile toata viata.Dra cel mai bine e sa sa iti intrebi doctorul oftalmolog pentru ca el e cel mai in masura sa itit spuna ce trebuie sa faci si daca ai voie sa faci ceva pentru a scapa de ochelari

3 răspunsuri:
| rainboww a răspuns:

Pune-ti lentile de contat daca ai peste 11 ani ca atat mai bine.

| babykaramela explică:

Mentionez ca am miopie 3.50 si 3.70

| Bella_1144 a răspuns:

Eu am lentile de contact de vreo 2 ani si nu am nici o problema cu ele. Am miopie de 3 si 2.5, dar este o diferenta considerabila...eu mai bine ma simt cu lentile decat cu ochelari happy