| Andaiulia a întrebat:

BUNA! Vreau si eu statusuri[de trisete, de iubire, nu conteaza]...sa fie foarte frumoase originale nu cele care le gasesti pe orice site... cele mai multe primesc funditalove struck

Răspuns Câştigător
| redrosegirl a răspuns:

Voi fi mereu propriul meu lider, stapan pe propria-mi persoana/ Nu voi da socoteala decat cu fata la icoana;

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea;

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape;

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus, te-asi iubi!;

Ma bronzez la lumanare: DND;

Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea
incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. ( Sigmund Freud )

Cauta iubirea cu inima, nu cu capul. ( Mark Twain )

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. ( William Shakespeare )

Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua. (Samuel Butler)

Barbatul vaneaza femeia pana cand ea il prinde. (Proverb american)

Se spune ca oamenii veseli spun multe prostii, pe cind cei gravi mai putine,
dar mai mari. (Tudor Octavian)

Moartea este cuibul pasarei-phoenix. ( William Shakespeare )

Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar!

Nu fura! Guvernul nu suporta concurenta!

nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba,noapte buna.

va veni o zi in care in urma vei privi,ai vrea sa reinvie toate acele bucurii si nebunii,dar trecutul se ascunde, nu mai vine niciodata, doar amintirea spune:ASA A FOST ODATA

nu`ti vine sa crezi cand ironic zambesc si`ti spun ca nu te mai iubesc?

Come back and set me free.Now from infinity.Live is a mistery. Distance is killing me.

Nu fii un om de succes ci un om de valoare- Albert Einsterin

Ma faci sa vibrez de fiecare data cand ma uit in ochii tai. Sufar dar sunt mandra, innebunesc dar nu vreau sa ma tratez caci ar insemna sa nu te mai iubesc. Esti o boala dulce pe care o imbratisez cu inima mare deschisa.

O viata intreaga invetzi ca sa ajungi ceva, si cand crezi ca ai terminat, iar trebuie sa invetzi. Si daca mereu invetzi, cand te opresti, tot nimic nu esti. Si atunci iti aduci aminte ca ai uitat sa fi copil! De ce? FIINDCA INVATA-L!

Cînd va bate vîntul peste parul tau, sati aduci aminte de numele meu.

Cele mai frumose lucruri nu se pot vedea sau atinge, ele se simt in adancul inimii!

E atat de greu sa nu mai am loc in sufletul tau.

Fericirea e cea pe care eu n-o mai gasesc.Dar o doresc ca pe ceva dulce dupa ce fumez.

Nu are rost sa trantesc usa la plecare, dar sti ceva? Nu'mi pasa ca te doare!

Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat!

S-ar zice, ca totul trece. Da` stii amice.Ca orice buba iti lasa cicatrice!

Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

Şi stafida e uscată, dar dul­ceaţa ei nu şi-o pierde.

Şi răul câteodată prinde bine la ceva.

Rana de cuţit se vindecă lesne, dar cea de la inimă — niciodată.

Uite si cateva site-uri :
www.statusuri.ro/
www.statusuri.net/
www.statusuri-mess.com/
www.statusuri-cool.com/
www.statusuri.ws/
www.statusuri.de-calitate.ro/
www.statusuri.org/
www.statusuri-noi.info/
www.statusuri.eu/
www.citate-celebre.com/
www.citateistete.ro/
www.citatepedia.ro/
www.maxime.go.ro/
www.supermaxime.com/
Sper sa-ti fie de folos :-*

2 răspunsuri:
| Katomi a răspuns:

●Şi acum ar trebui sa şti mai clar ce vrei. El are de pierdut, tu eşti ok! Ia'ţi liber de la stres pentru o vreme. Nu'ţi mai bate capul, uită de probleme!

●Intre noi sunt multe diferente. Eu nu ma cobor in lumea ta plina de zdrente

Mai tii minte cand visam `Si desenam Y love you' pe trotoar?:

Fara tine ma sting Ma hranesc doar cu nopti din trecut Stelele plang in urma tacumas putea sa uit Cerul e trist toate vb numai de noi iar mie mi-e dor de ochii tai

Cate picaturi de ploaie s-au scurs pe obrajii tai Atatea lacrimi au curs pe obrajii mei.De cate ori ai vazut asfintitul De atatea ori ma gandeam la tine.Acum cand te gandesti sa iti stergi obrajii Si sa inchizi ochii sa nu vezi asfintitul e prea tarziu ca eu am plecat.Pentru ultima oara iti spun"Te iubesc nu te-am uitat" "Dar plec ca m-am saturat"~x(

ai aparut in viata mea, ca o minunemai fermecat cu mii si mii de vb bune…ai alungat din jurul meu clipele grele. te voi iubi mereu minunea vietii mele!:X:X:X:X:X

E trist ca nu e ce’ti doresti, si crezi ca niciodata n`ai sa mai iubesti!"

♥ Lucrurile privite cu dispreț cer multă voință. Cu ușurință poți cauza cuiva suferïnță!

Si imi amintesc de noi, imi amintesc de tine. De zilele in care totul mergea bine

Înţelege că trecutul nu mai vine niciodată, numai amintirea mai poate spune : aşa a fost odată!

Educata de destin, simt mult dar arat putin.

"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"º

) Pune stop cand te streseaza. Spune`i ca exagereaza.Nu`ntelege? Spune`i "PA" si se calmeaza

Mi`e dor de inocenta ce caracterizeaza orice copil

Cand facem cate o prostie scapam intotdeauna subtil

Deci... hai sa privim in trecut. Si spune-mi sincer! Cate promisiuni nu ti-a facut?! Peste cate minciuni ai trecut? Si de cate ori iti ziceai : "De maine am sa-l uit"?

Spui` ca e` o copila`, si ca nu` iti place asa`;| Dar asa` cum e.te-ai indragostit de ea.

Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine.Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine!

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata
nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracterul care este atat de rar :X

• sunt asa cum sunt, cum nimeni nu ar putea sa fie.sunt EU si atat!,cu nimic mai deosebita, dar, totusi ^DIFERITA^

Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n-are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

Ce fericiti eram ca am gasit ce-am cautat atata vreme
Cu tine am uitat de necazuri, probleme
Dar normal dezamagirea si-a facut prezenta la un moment dat
Si-am aflat ca nu esti ceea ce-am sperat sa fii de fapt

Si inca te'as mai vrea.
Chiar daca ai reveni la fel in viata mea,
Dar as fi mai rece, caci acum stiu
Tot ce'i frumos...repede trece

Eu pentru tine am fost o amintire alta pentru tine va fi doar dezamagire

Cum vorbesc.sau cum ma comport.nu conteaza.atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.eu simt ca tot ceea ce fac e bine.si niciodata n'ai sa poti schimba ceva in mine.

Iti place cum te privesc.iti place cand iti zambesc.iti place la nebunie cand bat apropouri ca te iubesc

E doar fata pentru care ti-ai fi dat viata. dar din pacate prea tarziu ti-ai dat seama.

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama, dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna!

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

" » Fa`ma sa inteleg.Iti place cum arat, Sau Cautzi iubire?[\

Nu merita Tu` suferi` Si` Vrei sa Fie` bine` ` In timp c Lui` ` Nici Nu`i ` pasa` d Tne`

Decat ` o Dragoste ` Ce ` nu mai ` Are rost ♡ ` Mai bine ` Sa uitam ` ● ` Ce intre ` noi a Fost `. ღ

M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine acelasilucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat,Te astept,Vino! "

Hotaraste-te odata,ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima, daca-mi spui ca ma iubesti?

Dupa fostul`, vine altu`/Aceleasi gesturi si cuvinte/Tot ca inainte/Il crezi apoi iti dai seama ca minte/Si`n final e o alta poveste/Aceasi scenariu.alte
fete!"

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam.Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam.Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai.Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai.

Nu vei stii niciodata ce s-a intamplat de fapt, pcatte-am uitat sau doar ma prefac! ღ♥•

Nu asa se termina toate povestile de iubire? unul pleaca, celalalt ramane.Ramane prinsa in trecut, blocata intr-o iluzie pe care ea o numeste "poveste de iubire"

Este extraordinar mersu' ala intepat

Iese din normal mersu' ala elegant 

Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf

Semneaza, Domnïshoara care te-a dat peste cap!

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit