| Bknee a întrebat:

Bună! Vrei să vă întreb dacă merită să dau la liceul de Arte. Dacă da, ce medie mi-ar trebui și este internat?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mediile de la liceele de arte sunt de peste 9, fiindca sunt licee cu pretentii si se intra acolo numai pe baza de teste si examene anterioare, unde iti este testat talentul nativ la: muzica, desen, sau la ce esti tu talentat.
Nu toate liceele de arta au internat, dar asta te poti interesa in orasul unde locuiesti tu, ca noi nu avem cum sa verificam asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Merita daca ai un talent si doresti pe viitor sa te faci graphic designer sau ceva cam din aceasta directie. Daca doresti sa te faci artist pictor, de pilda, e mai greu, daca vrei sa te bagi in industria modei iarasi este destul de grelut sa ajungi in cercurile potrivite. Sper ca nu te-am descurajat spunandu-ti asa.Acuma na, nici nu ai oferit prea multe detalii.Tu ce de ai dori sa dai la acest liceu? Orice alegi, succes!