| claudiad a întrebat:

Vroiam să ştiu, ce trebuie să fac înafară de a pune la status, pe facebook ş. a. m. d, pentru a promova un site? De un an am început să scriu o carte împreună cu o prietenă foarte bună. Cartea se numeşte " Jurnalul Briannei" şi are trei volume: primul, intitulat ' Viată. Trecut. Presiuni' avem de gand să-l postam pe acest blog wordpress. Ne-am gândit ca în fiecare vineri să mai postăm un capitol, sau poate cateva parţi din acel capitol. Pe facebook, ne-am gandit sa postam pe wall ceva care suna cam asa:
Nu vi s-a intamplat ca de fiecare data cand cititi o carte buna sa va promiteti ca veti incepe si voi odata o carte si va fi chiar mai buna decat ea? Ei bine, noua da, si rezultatul unei biblioteci pline de carti fenomenale a fost acest blog. A trecut deja un an de cand lucram la cartea asta si intr-un final am hotarat sa o postam undeva, pentru a afla parerile oamenilor. Cand ii citesti descrierea poate suna ca. amm. 90 % din filmele americane despre adolescenti in frunte cu Starstruck, insa, credibil sau nu, dorinta noastra a fost sa luam o poveste ideala, despre viata la care toate fetele viseaza inauntru lor si uneori le e rusine sa recunoasca si sa adaugam un strop de realitate. Dupa primul volum terminat pot sa afirm ca desi scrierea unei carti este mai grea decat pare, poate fi distractiv sa-ti faci visele sa devina realitate. Am trait 12 luni in pielea unei adolescente cu, probabil mai mult noroc decat o sa am eu in intreaga viata si m-am indragostit pur si simplu de toate aspectele vietii ei imperfecte. Va rugam sa ne scuzati vocabularul care cu siguranta nu cuprinde atat de multe expresii ca al unui om de 30 de ani, absolvent al facultatii de litere si sa treceti cu vederea multor erori gramaticale inevitabile. Pana la urma, tot ce conteaza este ca a fost o experienta minunata care ne-a ajutat intr-un fel sau altul sa vedem totul cu alti ochi. M-am chinuit sa compun acest comentariu care mi-a trezit multe amintiri si in care prea putin din ce-am gandit am scris pentru a va motiva sa ii acordati Jurnalului Briannei o sansa. Tot ce va rugam este sa ne acordati doua minute pentru a citi capitolul postat si sa va exprimati parerea, chiar si un singur cuvant. Daca eu n-am reusit sa va fac curiosi, macar acordatii o sansa maretului New York.
site-ul este: www.briannasdiary.wordpress.com

Răspuns Câştigător
| Gixaabaii a răspuns:

Vailove struck
imi place foarte mult
este interesant si o poveste chiar realalove struck
cand mai postezi vreau sa ma anunti ca sa citesc!love struck

3 răspunsuri:
| gatablog a răspuns:

Sunt milioane de posibilitati in a promova un blog.

treaba pe care ai inceput sa o faci este promitatoare

daca iti face placere, te invit pe www.GataBlog.info unde in fiecare joi citesti articole despre aducerea de cititori pe blog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti idei de promovarea pe www.GataBlog.info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am postat capitolul doii :X