| mihaelaa18 a întrebat:

Bunalove struck, ce imi puteti spune si mie despre clasa a 12a, pentru ca mai este un pic si incepem sc si vreau sa stiu cam ce ma asteaptalaughing. Este adevarat ca este cea mai frumoasa clasa din toti anii de liceu? colegii de clasa se vor schimba si vor si mai uniti? cel mai bun raspuns funditabig grin

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 explică:

Fi*

| mihaelaa18 explică:

Multumesc,si tie iti doresc baftakiss

| stweety10 a răspuns:

Buna happy Si eu trec a 12a anul asta. Eu cred ca a 12a o sa fie la fel ca a 8a, numai ca acum o sa fim putin mai maturi. Pentru mine clasa a 8a a fost cea mai frumoasa de pana acum sad. Si cred ca si a 12a o sa fie exact la fel. Profii nu o sa ne mai streseze asa mult, decat cei care predau materiile din care dam examen la bac, o sa luam vacanta mai devreme decat restul, o sa fim organizatori ai balul bobocilor, spre sfarsit o sa avem banchetul, o sa ne apropiem mai mult de colegi pentru ca ne gandim ca o sa ne despartim sad, nu o sa mai fim asa obraznici cu profii big grin, pentru ca pana la urma sunt unii de care mie o sa imi fie dorsad. Eu una ma bucur din tot sufletul ca scap de scoala, dar imi pare si rau, mai ales cand ma gandesc ca o sa ma mut in alta tara si nu o sa imi mai vad deloc colegii sad. Deci, de anul asta trebuie sa profitam la maxim, ca dupa aia nu o sa ne mai intalnim cu asta sad. Bineinteles ca trebuie sa si invatam pentru bac. Apropo bafta! Si o sa vezi ce o sa mai plangi cand o sa va despartiti sad. Oricum momentele de pe parcursul anului scolar o sa fie unice si de neuitat.

| bnad a răspuns:

Pentru TeIubescIubiMeu: crede-ma ca dupa ce o sa termini clasa a 12-ea o nu o sa mai zici ca de abia astepti sa termini scoala. Poate chiar o sa plangi. La final, cand o sa realizezi ca cei mai frumos ani de scoala (si asa e, cei mai frumosi sunt anii de liceu) au trecut si nu o sa mai mergi in locul unde ai tot mers zi de zi timp de 4 ani, cand o sa realizezi ca nu o sa-i mai intalnesti pe colegii tai si chiar pe profesori decat intamplator o sa iti vina sa innebunesti. Crede-ma ca iti vorbesc din propria experienta. Nu am fost vreun tocilar sau elev model, chiar eram oaia neagra a liceului, eram campion absolut la absente. Clasa a 9-a am repetat-o pentru ca am acumulat doar o saptamana de prezenta in tot anul. Si aveam si unii colegi cu care iti era rusine sa iesi pe strada sau doar sa-i bagi in seama. In ultima zi de scoala chiar am stat mai mult singur vreo 9 ore in liceu. O sa vezi, o sa ai o stare foarte ciudata, nu pot sa iti descriu cum o sa te simti cand o sa realizezi ca totul s-a terminat. O sa ti se faca dor si de cei pe care nu-i suportai. E cam nasol, dar asta e viata...
Acum, despre clasa a 12-ea... Profesorii o sa o lase mai moale, cel putin cei ale caror materii nu fac parte din examenul final: Bacalaureat. Chiar si profesorii de matematica, romana, limbi straine si materia de specialitate or sa o lase mai moale. Colegii tai or sa fie tot cam la fel, poate o sa vezi vreo diferenta la comportamentul celorlalti elevi de clasa a 12-ea cu care nu ai vorbit niciodata. In fine, nu va spun prea multe ca sa nu stric surpriza...