| Stefania a întrebat:

Buna`love struck! Din prima va spun ca dau fundita`. Deci as vrea sa ma ajutati putin `happy! Vreau sa-mi dati niste idei ca sa pot face un decor in camera, adica sa fie de mana sa tai ceva sau sa fac tablou de mana sau sa fac ceva pe oglinda sau pe perdele ceva modele! Idei plsss `batting eyelashes! Ceva foarte frumos ca sa mearga cu rozul `batting eyelashes!

Multumesc `kiss

FUNDITA`love struck

Răspuns Câştigător
| lavynya1 a răspuns:

Pai iti poti decora camera in functie de anotimp. Poti lipi de exemplu stelute fosforescente pe tavan, iar pe un perete incearca sa cumperi un carton mare mare ce culoare vrei tu si sa il tai in forma de inima sau stea...si sa il prinzi pe un perete, eu la asta ma gandisem pentru minebig grin.La perdele daca ai si draperii roz sau alta culoare le poti prinde la mijloc cu o fundita, iar la bec este de cumparat si in bam boo o agatatoare de bec roz in forma de floare, inima, mai multe modele ce poti agata. Iara se mai gasesc in oras fluturasi de lipit si de prins poti sa cumperi sa lipesti pe geam sau sa prinzi vreo 2 de draperii. Apropo incearca sa nu iti incarci prea mult camera cu tot felul de chestii pentru ca da aspect urat si excentric. Sper sa iti fi fost de ajutorbig grin.

7 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Niste stelutze.inimioare.pe pereti albastre. poti face o forma de unicorn sau ceva de genu delfin pe albastru.

| denise_9126 a răspuns:

Hey (:
Depinde ce vrei sa iti faci:poti sa iti faci autoportretul si sa il pui ca tablou pe perete, pe perdea iti poti picta diferite flori.sau ce iti place tie...
Iti poti face de exemplu, un raft plin cu animale colorate facute de tine din origami.

| alexa007 a răspuns:

De ce nu incerci sa pictezi ceva pe perete?

pe perdele poti incerca sa prinzi cateva inimioare din carton sau hartie colorata sau floricele...erau cateva filmulete pe net cu cei de la SOS salvati-mi casa... le poti cauta si acolo gasesti cum sa faci multe lucruri interesante si usoare.

Sper ca ti-am fost de ajutor. pupici

| Ros3Blu3 a răspuns:

Pai incearca niste bolinee;;)sau uite ce mi-ar place mie pe perete;;) http://www.desene-pereti.ro/cabinet_masaj_savitar.html
http://www.desene-pereti.ro/portofoliu_pensiuni_hoteluri.html

sunt ff intresante si merg pe roz copacei aia sau...nu stiu niste
eu am pereti plini cu desene facute de mana mea de vreo 2 3 ani si nu ma lasa sufeltu sa le sterg sau sa zugravesc cu toate ca am 15 ani :D sper sa iti placa alea te pupicii si bafta:D

| vika16 a răspuns:

Ai putea incerka ceva de genul http://www.121.ro/articole/art6722-camera-adolescentului.html sau sa iti pui in mishkare imaginatia spre a realiza ceva deosebit si unik, eu spre exemplu as realiza un tablou, de marimea unui monitor sau mai mare pe care as lipi in fiecare zi cite ceva, o fundita, sau o poezie, ceva ce ar avea semnifikatia zilei respectiva, au poate as skrie pe el zilnik kite o stare sau status (eu chestia asta am facut-o cu kaietul meu de literatura, la final arata super de tot si kontinea nenumarate amintiri :D)
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Bafta!

| lala178 a răspuns:

Eu am facut asta-iarna fulgi de zapada si i-am agatat de geam, astfel incat sa se vada si in casa si afara.
Poti face inimioare din hartie colorata, si la prini de exemplu 3 inimioare din ce in ce mai mici cu ata si sa le legi de mobila, de jaluzele...
am mai decupat de prin reviste imagini si le-am lipit pe ghivecele cu flori din camera...
la oglinda imi place sa am in partea de sus o floare, de obicei orhidee, pentr ca are recipientul ala de apa, sau chiar si cate un trandafir uscat de care sa atarne care o fundita...
poti sa iei un bol transparent si sa il umplii cu pietricele din alea de decor, iar in mijloc sa pui o lumanare parfumata, parca atunci cand vezi asa ceva iti dai seama ca locuitorul camerei se preocupa, ca este personalizat de el:D sau poate sa iei un aromtizor care sa se poriveasca cu mobila, peretii si iti alegi tu o aroma agreata de tine...
la fel, poti decupa din reviste, de pe pungi de cadouri, chestii care te reprezinta si sa faci ca un colier pe ata i sa-l pui in jurul lampii...
gasesti pe la librarii tot felul de abtibilduri pe care sa le lipesti pe marginea monitorului, pe mobila, pe unitate...
poti face inimioare colorate pe care sa le lipeste pe ramele foto din camera, sau poate sa iei o rama cu o margine mai lata pe care sa o pictezi tu...
sa iei un saculet sau altceva dragut, il decorezi cum vrei tu, il agati de ceva si tii in el dulciuri sau altceva;))

ai putea face un tablou din flori presate, petale de tradafir, pentunii, florile tale preferate...

uite si aici cateva idei... daca ai rabdare si vointa, sa incerci sa faci din ce e pe acet site, sigur vei avea o camera super personalizata;))
http://www.metacafe.com/watch/928529/crazy_paper_cylinder_how_to_make/

| lavynya1 a răspuns:

Multumesc pentru funditabig grin