| pisikutza ta a întrebat:

Buna:X
ieri m-am certat rau de tot cu parintii si ca proasta ce m-am gandit sa iau 9 pastile de novocalmin
aseara am vomitat de doua ori si acum imi este rau ma simt asa ametita si simt ca imi bubuie capul
ce sa fac?
adevarul este ca vroiam sa iau mai multe pastile dar m-am oprit la 9
ameteala asta care o am acum este de la pastilele de ieri sau de la altceva
va rog help urgent
dau funda:X:X:X

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Si ai tai nu au observat asta? Du-te sa vorbesti cu un psiholog pentru ca asta e tentativa de sinucidere si trebuie tratata serios.Cu siguranta, ai la scoala un psiholog care te consulta gratuit.Nu mai astepta.Depresia este o boala care, netratata conduce la sinucidere.De-a lungul vietii vei mai incerca sa te sinucizi daca nu iei masuri

7 răspunsuri:
| Night a răspuns:

De la ce altceva sa fie? normal ca de la acele pastile, daca nu-ti trece ar fi bine sa te duci la un medic ceva, si pe viitor nu mai fa prostii de astea!

| anss23 a răspuns:

Du-te la doctor urgent.Sau cheama salvarea!

| Bafana a răspuns:

Vb cu parintii.

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Trebuie neaparat sa vb cu parintii apoi sa consulti un medic sau sa te prezinti la urgente ca sa iti faca o spalare intestinala.Suna cam scarbos insa pe viitor ar trebui sa gandesti inainte sa faci tampenii d'astea.Pt ca la urma urmei viata tah e mai importanta decat o cearta handy cu parintiilaughinghappylaughinglaughinghappylaughing. si eu am d'astea, da nici sa ajung asa departe.la mine se mai cearta si parintii intre ei si este ft grav.insa ma resemnez ca am numai o viatatongue

| pisikutza ta explică:

Nu pot sa le spun parintilor din cauza lor am si luat pastilele alea mi se invarte capul imi e rauuuuu

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Du-te la un doctor... va sti ce sa iti facabig grin... sau mananca lamaie stiu ca iti orice greata

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Daca ai fa baut si ceva bere cu alcool, asa putin, te vedeam maine la stirile pro tv de la ora 17. Ai facut cea mai mare procarie straight face Puteai sa mori, tu nu realizezi. Macar o sa fie invatatura de minte. Nu vb cu parinti ca iar o sa te enervezi si o sa iei dublu. Bafta, as fi sanatoasa laughing copii emo rolling on the floor