| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Buna love struck
Stie cineva ce semnificatie au ochii verzi?
Funda love struck vot restul.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

In popor este o vorba care spune: "Ochii verzi, niciodata sa nu-i crezi!", dar nu stiu cat este de adevarata aceasta vorba in realitate

| xMaka a răspuns:

Personalitatea ochilor verzi

Ochii verzi sunt asociati cu cu hipnotism subtil.Ei aduc aminte ca "daca un om se uita prea mult in adancul unei prapastii, prapastia va incepe sa priveasca, la randul ei, omul". Ochii verzi pot marturisi despre aroma ademenitoare a unei plante carnivore sau despre adancul misterios al oceanului.
Oamenii cu ochi verzi poseda, adeseori, un spirit alert mascat in mladierea senzuala si molateca a unei feline.Atunci cand se dedica unei activitati fizice sau intelectuale, nu isi arunca in joc intreg potentialul.In acest fel, cei din jurul lor nu sunt constienti de forta lor, putand fi oricand luati prin surprindere atunci cand pisica blanda se transforma intr-o pantera.

Aspiratiile le sunt la fel de inalte ca si standardele pe care le impun celor din jurul lor.Din pacate, uneori, idealurile le sunt cu adevarat nepamantene.Dar, nu-i asa, nu tinta calatoriei este cu adevarat importanta, ci drumul (initiatic) pe care il ai de parcurs catre la ea.
Senzualitatea ii poate impinge catre hedonism sau catre o degustare subtila a lucrurilor aparent semnificative sau comune in ochii altor oameni. Din acest motiv, sexualitatea lor imbina patima cu un rafinament ce poate ajunge la marginea perversiunii.

Tocmai pentru ca sunt sigure pe ele insele, persoanelor cu ochi verzi le place sa traiasca viata pe o scena in care sunt si actori, dar si perfizi regizori.Asta, pana cand cad in propria lor capcana.Atunci cand sunt atinse de fiorul dragostei, nu se subjuga partenerului de cuplu, ci incearca sa instaureze o legatura de egalitate si incredere reciproca

| Babyy_3377 a răspuns:

Ochii verzi sunt asociati cu cu hipnotism subtil.Ei aduc aminte ca "daca un om se uita prea mult in adancul unei prapastii, prapastia va incepe sa priveasca, la randul ei, omul". Ochii verzi pot marturisi despre aroma ademenitoare a unei plante carnivore sau despre adancul misterios al oceanului.
Oamenii cu ochi verzi poseda, adeseori, un spirit alert mascat in mladierea senzuala si molateca a unei feline.Atunci cand se dedica unei activitati fizice sau intelectuale, nu isi arunca in joc intreg potentialul.In acest fel, cei din jurul lor nu sunt constienti de forta lor, putand fi oricand luati prin surprindere atunci cand pisica blanda se transforma intr-o pantera.

Aspiratiile le sunt la fel de inalte ca si standardele pe care le impun celor din jurul lor.Din pacate, uneori, idealurile le sunt cu adevarat nepamantene.Dar, nu-i asa, nu tinta calatoriei este cu adevarat importanta, ci drumul (initiatic) pe care il ai de parcurs catre la ea.
Senzualitatea ii poate impinge catre hedonism sau catre o degustare subtila a lucrurilor aparent semnificative sau comune in ochii altor oameni. Din acest motiv, sexualitatea lor imbina patima cu un rafinament ce poate ajunge la marginea perversiunii.

Tocmai pentru ca sunt sigure pe ele insele, persoanelor cu ochi verzi le place sa traiasca viata pe o scena in care sunt si actori, dar si perfizi regizori.Asta, pana cand cad in propria lor capcana.Atunci cand sunt atinse de fiorul dragostei, nu se subjuga partenerului de cuplu, ci incearca sa instaureze o legatura de egalitate si incredere reciproca.

| Dooolce a răspuns:

Ochi verzi,
niciodată să nu-i crezi!

Ochi verzi aparţin unor persoane foarte pasionale. Le place să se joace, când vine vorba de o relaţie, de a şoarecele şi pisica. Dar odată ce Cupidon îi ţinteşte cu săgeata dragostei, atunci aveţi grijă, pentru că se anunţă incendiu de proporţii.

Pun mare accent pe încredere şi respect într-o relaţie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite în grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprimă mult optimism, veselie, emanând o atracţie invizibila ca a unui magnet.
Sunt persoane profunde care admiră chiar şi lucrurile cele mai simple din viată, cum ar fi o pernă foarte pufoasă pe care se odihnesc sau soarele de dimineaţă ce răzbate pe geam.
Au capacitatea de a vedea calitatea cea mai bună din oameni şi îi apreciază pentru ceea ce ei sunt şi ceea ce ei reprezintă.

Au multe vise, şi întotdeauna scopul lor este să le împlinească; nu le place să lucreze cu jumătăţi de măsură.

Sunt misterioase şi ştiu să păstreze un secret.

Ca şi defecte trebuie să punctăm că uneori sunt prea timide şi îşi aruncă prea des ochii în grădina vecinului, fără să se uite în a sa.