| Andrada97 a întrebat:

Zilele trecute, m-a enervat un coleg de clasa spunandu-mi sa ma pun cu alt coleg daca tot il plac, iar mai inainte imi spusese ca el nu imi zice de ce este suparat pentru ca "suntem doar prieteni" spre sfarsitul discutiei m-a intrebat daca il plac, si i-am zis ca poate, pentru ca ma enervase prea mult inainte ca sa-i spun ca nu, ca nu este genul meu si alte chestii si asa ca i-am dat sperante, iar acum zice ca ma credea altfel si alte lucruri. Am facut bine ca i-am zis "poate" si am incheiat discutia?

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Intreaba'l de ce s-a suparat cand ai zis poate, pentru ca tocmai el a zis ca sunteti doar prieteni, deci nimic mai mult asa ca nu are de ce sa se supere, doar daca si el te place.

| DakotaRoyse a răspuns:

Eu zic ca da. Daca i-ai fi zis "nu" in fata n-ar fi fost bine, avand in vedere ca discutia era fierbinte oricum. Probabil atunci ar fi crezut ca vrei sa-l eviti de tot. Daca i-ai fi zis "da", iar n-ar fi fost bine, adica, sa placi mai multi colegi? Ma rog, parerea mea happy