| AnisiaElena a întrebat:

Acum 2 zile mi-am achizitionat un aparat dentar mobil. Problema e ca nu il pot purta, din cauza ca ma doare groaznic gingia in spate. Si nici nu il pot fixa foarte bine.

Răspuns Câştigător
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Du-te inapoi la dentist si spune-i sa ti-l regleze, ca altfel nu ai cum sa-l porti daca nu te simti comfortabil. Cea mai buna solutie asta e.Sa nu incerci sa il reglezi sau sa-l fixezi tu singura, dupa capul tau, pentru ca il poti strica si nici nu te forta sa-l faci sa intre bine in gura, daca nu intra.Dentistul o sa stie ce are de facut.