| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si vin cu o intrebare cam ciudata.Sunt fete care la 11 ani ai sanii dezvoltati, par sub brat.Eu nu sunt eloc dezvoltata.Sanii nu exista, par sub brat nici un fir. Vreau sa mentionez ca am 12 ani din nou, 1, 43 si 33 kg. Uni sun ca alimentatia e de vina iar altii ca mai am timp sau ca fiecaruia ii vine la momentul potrivit.Problema:nu sunt dezvltata de loooooooooooooooooc! Vreau sa stiu daca am vreo problema si cum imi pot dezvolta pieptul.Nu vreau sa par genul:ooo, dar vreau sa arat sexy.Nici gand.insa ma simt prost, caci mai sunt persoane care se iau de mine ca sunt mica si nu stiu cum sa ma dezvolt. vreau o parere concreta si care sa ma jute(sper!)Mutumesc muuuuult pentru intelegere! O zi buna in continuare!(vreau sa imi cer scuze in cazul in care am facut greseli, dar ma cam grabesc)big grin

Răspuns Câştigător
| AmoreSpeciale a răspuns:

Hei Elyza eu la 16 ani m-am dezvoltat...da stiu e aiurea cand vezi celelalte persoane mai "dotate" sau cand cineva bate un apropo.eu zic ca totu depinde de organism.iti garantez ca o sa vina si timpu tau.intreab-o pe mama ta cam la ce varsta s-a dezvoltat.de obicei cam la varsta apropiata se dezvolta si fetele.nu ai nici o problema.a si faza cu parul sub brat ar fi un atuu al tau daca nu ti-ar creste devreme.asa peste ani si ani de epilare nu o sa se vada urat sub bratul tau.winkingsi pers.respective care vb de dezvoltare nu inteleg comentariile lor cum adica"nu sti sa te dezvolti" asta nu e ca bei sau manaci ceva si maine gata ai sani.ciudat.parerea mea e sa nu te mai stresezi o sa vina si timpul tau.pup

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport şi aşa te vei dezvolta armonios!
Pa, pa.

| 女明DongRi a răspuns:

Din ce ai auzt tu faza cu : va veni si momentul tau in care vei creste e cea mai buna. Adopta un stil de viata sanatos, bea 2 l de apa pe zi, renunta la sucuri acidulate si snacks`uri, fa sport. Si daca sanii tot se dezvolta greu, la aceasta perioada, iar tu ai zis ca nu vrei sa fii jignita de altii ia`ti un sutien cu push-up, dar sa nu zici la nimenihappy, app si sa nu ti`l iei prea mare ca apoi se vor mira prietenele tale cum ti-au crescut sanii asa repedelaughing. bafta, sper ca te-am ajutat.happy

| AndaWest a răspuns:

Esti inca copila ai tot timpul sa te dezvolti stai linistita.mie la 14ani mi-au crescut sanii si acum amm sa-mi traiascalaughing

| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Hey, bineinteles! dar acest lucru este aparte si fiecare se dezvilta cand ii vine timpul, pentru. ca fiecare are corpul diferit, dar sincer, si sportul si alimentatia ajutawinking bafta!winking

P.S.: nu te grabi si nu te mai holba zilnic la ele pentru. ca asea nu vei observa cand incep sa creasca...vor creste cand te astepti mai putin

baftawinking

| Musique a răspuns:

încearcă să practici un sport. happy
şi, mai ai timp destul să te dezvolţi draga mea happy

| elyzaa1998 a răspuns:

Scuze dar nu stiu cum sa vad raspunsurile.nu vad nimicsadsad

| elyzaa1998 a răspuns:

O...acum le vad si va multumesc pentru raspunsuri. vreau saspun ca m-a facut 2 ani de zile inot, si nu a mers.la multi ani alinuta!

| elyzaa1998 a răspuns:

Multumesc muuuuuuuuult, mult si eu va pup pe voi!happylove struck

| alinuytza a răspuns:

Fac 11 pe 19 mai si nu am nici fund

| alinuytza a răspuns:

Ai scris in loc de ajute jute

| alise a răspuns:

Stai calma dezvoltarea depinde si de felul tau de a fi, toate la timpul lor! tu nu iti fa griji toate se vor rezolva! fiind putin mai mica de statura te dezvolti un pic mai greu, dar nu esti singura... exista multe alte persoane ca tine, se poate si mai rau! Tot ce trebuie sa faci e sa ai grija de tine! :* o zi buna!:*