| savuandreeasilvia a întrebat:

am 15 ani, am facut sex cu iubitul meu acum 17 zile, la 2 zile dupa ciclul meu menstrual. urmatorul meu ciclu menstrual ar trebui sa fie in cateva zile, dar sunt foarte speriata. actul sexual a fost protejat, dar e posibil ca zonele noastre genitale sa se fii atins (doar atins) fara protectie. exista posibilitea sa fiu insarcinata? si daca da, ce pot face?

2 răspunsuri:
| Romanian a răspuns:

Pff...La varsta asta? Exact ca si animalele.Pana si catelele asteapta pana ating maturitatea sexuala, tu ti-o tragi ca un animal fara minte.Vai de capu' nostru.Si mai esti si proasta, ca sa zicem asa.Normal ca nu vei ramane insarcintata,biet animal,daca numai v-ati atins,ce intrebari de gradinita sunt astea. Oricum rusine sa-ti fie, biet animal, caci nici macar nu ai educatie sexuala si deja ti-o tragi precum bestiile fara minte.Sterge intrebarea,ca numa' te faci de ras, si tu si toti cei care te sustin, biet animal fara minte.Ai pierdut orice urma de demnitate feminina, nu esti mai presus de prostituatele de pe centura.Si asta iti poate spune orice persoana cu o oarecare educatie,cu un oarecare intelect, si cu un IQ cel putin mai mare decat al tau, adica al nivelului unei pungi de pufuleti.Vai de capu' tau, biet animal fara minte, si acum fara demnitate.Amin!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu există posibilitatea să se fi întâmplat acest lucru. Șansele sunt nule.
Problema este alta; trebuia să te informezi înainte de a-ți începe viața sexuală. Este bine că te-ai protejat, dar e inadmisibil să nu cunoști măcar lucrurile esențiale.
Despre riscurile începerii vieții sexuale la vârste fragede ai citit ceva? Dar despre metodele contraceptive ineficiente?
Sfatul meu este să te informezi, căci sexul nu înseamnă numai plăcere.
Înseamnă în primul rând RESPONSABILITATE!
Baftă!