| Ionut_Leontica_1996 a întrebat:

Am accesat o adresa mai veche de e-mail,la care inca ii cunosteam parola,dar cand m-am autentificat pe email imi cerea sa scriu un cod+ raspunsul la intrebarea secreta(pe care eu l-am uitat),din fericire aveam o adresa alternativa de email,am trimis un e-mail de schimbare al parolei pe adresa alternativa,am schimbat parola la adresa veche, si tot asa...In plus acum e blocat 12 ore.Ce sa fac? Adica de ce ma pune sa scriu intrebarea secreta, atata timp ca eu stiu parola si am si adresa alternativa de unde pot sa o schimb...

3 răspunsuri:
| Maomau a răspuns:

Este normal la Yahoo!
Ei cer acest lucru pentru conturile inactive!
Raspunde la intrebarea respectiva sau vezi daca ti se ofera alternativa sa treci peste ea!

| Ionut_Leontica_1996 explică (pentru Maomau):

Pai ideea e ca nu ma lasa sa trec de ea...(You are logging in from a device we don't recognize. Learn why
For your account safety, please answer your security question below.) Ce trebuie sa zic neaparat intrebarea secreta daca eu stiu parola si am si adresa alternativa de e-mail? ...asta inseamna ca nu mai pot intra?

| Maomau a răspuns (pentru Ionut_Leontica_1996):

Incearca sa intrii numai cu parola si numele de user!
Si eu am patit de multe ori asa ca tine dar nu m-am impiedicat niciodata de asta, deci se poate trece peste aceasta etapa