| LittleLady a întrebat:

Am cumparat ceva de pe net si am ales sa fac plata in ramburs,dar nu prea stiu ce inseamna. Astazi imi vine comanda,inseamna ca trebuie sa trimit tot azi banii? Ma gandeam ca e vineri si poate o sa-i pun luni. Dar adresa la care ii trimit? Ar trebui sa fie scrisa pe colet, nu-i asa?

4 răspunsuri:
| stefan573 a răspuns:

Pai plata ramburs inseamna ca platesti cand iti vine coletul acasa sau de la posta cand il ridici, depinde, platesti acelasi pret insa se includ taxele de drum / colet etc care sunt maxim 15 lei

| mihai69 a răspuns:

Când vine curierul, îi achiți suma. Sau dacă e la Poștă, achiți la ghișeu ca să primești pachetul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plata ramburs inseamna ca platesti curierului sau la posta inainte sa ridici coletul

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Plătești la primirea coletului, pe loc.
Pa, pa.