| MihaiSurdu a întrebat:

Buna ziua! Am nevoie de ajutor!
Stiu ca daca arati carnetul de elev poti merge gratuit cu trenul, pentru ca eu trebuie sa fac naveta ma ajuta foarte mult. Dar nu stiu ce trebuie neaparat sa contina scris in carnetul meu. Am trecut clasa a 9a, dar pe carnet am doar notele si mediile de a 7a, pe a 8a nu le am deoarece nu am avut cand sa le cer scrise.

2 răspunsuri:
| AndaAlexandra a răspuns:

Carnetul este vizat anual de către școală. Notele și mediile nu au nicio legătură.
Verifici ca stampila sa fie pusa pe anul în curs.

| aizen0567 a răspuns:

La inceput de clasa a 9 a iti va fi oferit alt carnet cel de gimnaziu nu mai poate fi folosit in cazul tau