| Andrei24667 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare am 16 ani si 182 cm si kg 74 ce sa fac sa-mi creasca penisul ca am doar 11 cm ajutați-mă …

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Marimea penisului este mostenita de la tatal si bunicul tau, pe linie paternala, iar penisul creste pana in jurul varstei de 16 ani, chiar daca tu mai poti creste in inaltime pana la 20 de ani, ceea ce mult confunda, una cu cealalta.

Bucura-te de cat ai si pe viitor poti invata tehnici ajutatoare de satisfactie sexuala, cand ai un penis mai mic. Gandeste-te ca nu-i chiar atat de grav, daca bunicul si tatal tau au gasit cate o femeie care sa-i accepet asa cum sunt, cu care sa se casatoreasca si sa faca copii, deci si tu ai o sansa sa te bucuri de o viata echilibrata sexual si familial.

| Hyperion7 a răspuns:

Anatomic vorbind, te poți reproduce cu cei 11 cm.
Superficial vorbind, da, ai nevoie de un penis de 30 de cm sa satisfaci o femeie, dar cum suna sa îți zic că un vagin are intre 11-15 cm?
Mă gândesc că te uiți la finele pentru adulți și că de aici o apărut frustrarea ta cu privire la micunealta,însă te-ai uitat ce se întâmplă acolo?
Penisul nu intra complet in vagin,nu pentru că nu vor actorii,ci pentru că ar face sexul inconfortabil pentru femeie,mai ales.
Ei bine,degeaba ai penisul cat un falus,nu te ajuta cu nimic.
Tu ești dodava vie că mai înalt nu e și mai mare (-n scula,vreau sa zic laughing ).Nu o lua personal, însă mărimea penisului nu e totul!
Daca nu știi cum să exciți o fata, cum sa o cucerești, cum sa o tratezi, penisul tau este egal cu 0.
Satisfacția sexuală nu este direct proporțională cu mărimea penisului.
Exista atâtea tipuri de org@sme feminine,dar bărbații sunt focalizați pe cel vaginal și poate și clitoridian,dar multi nici nu știu de altele.
In fine,e o întreagă poveste,dar hai sa îți dau lumea peste cap.
Imaginează-ti doua lesbiene,acele femei cum pot fi fericite și fără falus? Te-ai gândit la asta?
Oricum,lumea e plina de superficiali,fii tu un antiexemplu și oferă-i iubire, decât sex iubitei tale,îți va mulțumi!

Cat despre mărime, cu părere de rău, însă slabe șanse să observi schimbări radicale, poate vor mai fi, însă doar incrementale! Așa că mai bine te accepți așa cum ești!
Toate bune!

| DontActLikeMe a răspuns:

Din păcate, marimea penisului nu ține de tine si nu prea ai ce face. Dar nu dispera, perioada de creștere la baieți e pană la 20 de ani, deci sunt șanse ca modificările hormonale să-și facă treaba.