| Madalina1123 a întrebat:

Bună ziua, am o problema și nu știu cum sa scap de ea. Transpir foarte mult în zona subrațului, chiar daca nu fac efort, dar si iarna. Si vreau sa mi spuneți un doctor la care pot merge( dacă se poate în zona Galațiului) și prețul unei consultări. Sau un tratament. Eu am mai folosit și BIOCLIN și TRANSPIBLOK(cred ca asa se numea) și degeaba.
Va rag sa ma ajutați(am 16 ani)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un medic endocrinolog, fiindca transpiratia abundenta este semn ca-i dereglare hormonala serioasa.

| LisaJulie a răspuns:

Hiperhidroza poate avea mai multe cauze dar in principale probleme hormonale, ale glandei sau dacă ești fata pot fi probleme și la ovare! Trebuie sa faci doua vizite: la medicul endocrinolog și la ginecolog

| Miruna333 a răspuns:

Botox pentru hiperhidroza, cauta pe net clinici estetice in apropiere de tine.

| Mada1920 a răspuns:

Poate fi ceva pe sistem nervos sau hormonal. În prima faza ar trebui sa mergi la medicul de familie sa discuti problema ta si in felul acesta o sa iti dea bilet de trimitere la un medic de competenta